Policisté z dopravního inspektorátu ve Žďáru nad Sázavou vyjížděli v úterý 19. května kolem půl druhé odpoledne vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala ve Velkém Meziříčí.

Pětačtyřicetiletá řidička s vozidlem Daewoo Matiz projížděla po silnici II/602 po Hornoměstské ulici a pokračovala směrem na Jihlavu. Na křižovatce ulic Jihlavská, Uhřínovská a Hornická začala odbočovat vlevo na vedlejší pozemní komunikaci v Uhřínovské ulici. Nedala však přednost v jízdě cyklistovi, který jel po hlavní silnici. Přední část vozidla se střetla s levým bokem jízdního kola Author. Řidička po srážce z místa nehody odjela. Pětadvacetiletý cyklista utrpěl těžké zranění a musel být vozidlem zdravotnické záchranné služby převezen k ošetření do nemocnice v Jihlavě.

Policisté získali od několika svědků události přesný popis auta, a řidičku se tak podařilo po krátké chvíli vypátrat. Dechová zkouška u žádného z účastníků nehody neodhalila požití alkoholu před jízdou. Policisté ve věci zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací