sablikova_rychlobruslarsky_oval_dortNebývá zvykem přinášet zprávu o narozeninách mladých sportovců, když mají roků jen polovinu, kolik například hokejový brankář Dominik Hašek. V případě Martiny Sáblíkové ale učiňme výjimku - vyjímečná je i tato reprezentantka, která cestou z vysočinských rybníků až ke třem medailovým ceremoniálům na minulých ZOH v Kanadě učila v každém českém příbytku poznávat rychlobruslení. Která už vybojovala i medaili na ME v silniční cyklistice v kategorii do 23 let, která sbírá i inlajnové trofeje.

Martině Sáblíkové bylo ve čtvrtek naposledy 23 let a právě v pátek 27. května má narozeniny. Nečekala, že si toho všimnou její příznivci, kteří odhalili přítomnost NowiS TEAMu kouče Petra Nováka na Šumavě. A tak ji zaskočilo, když během dopoledního tréninku na kolečkových bruslích v Sušici přišli nejdřív s květinami zástupci města včetně starosty Petra Mottla. Další kytici (24 růží) přidal trenér Petr Novák. A trumf trumfů darovala kuchyně hotelu z Kašperských Hor: když neměla na celý velký ledový ovál, tak aspoň vytáhla z lednice pořádný dort ve tvaru stále chybějícího rychlobruslařského hříště.
      
Ke gratulantům se připojovali i další přítomní z Martinina NowiS TEAMu a samozřejmě omladina z RK Chrudim - nejmladšího čs. rychlobruslařského klubu, kterou pozval kouč Novák ke společnému tréninku s dospělou reprezentací. Spousta blahopřání teď proudí Sáblíkové i po internetu.

Protože NowiS TEAM zůstává mezi českými sportovními kluby raritou i v tom, že nikdy neměl žádné vlastní sportoviště, posilovnu, klubovnu, ostatně ani šatnu se sociálním zázemím, natož tedy ten zimní ledový rychlobruslařský stadion, byť i v jednoduché verzi, v příštích dnech už bude muset Sáblíková trénovat zase jinde. V konci června má v plánu starty na českém šampionátu silniční cyklistiky, v polovině července obhajobu titulu ve víceboji na mistrovství ČR v kolečkovém bruslení na dráze.
      
Zdroj a více na www.martinasablikova.cz