OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Bystřický Denní stacionář byl slavnostně otevřen

stacionar otevreni bystriceVe středu 29.1.2014 se uskutečnilo slavnostní žehnání a otevření nového stacionáře v Bystřici nad Pernštejnem. Nové prostory požehnal brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle, úvodní slovo pronesl Ing. Mgr. Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno, Ing. Karel Pačiska, starosta města Bystřice nad Pernštejnem a Ing. Jana Zelená, ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

Číst dál...

Dostal smyk a narazil do stromu

dn naraz strom ikonaDnes časně ráno, krátce před třetí hodinou jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která s stala na silnici II/350 mezi obcemi Vepřová a Račín a Žďársku. Dvaadvacetiletý řidič  s osobním vozidlem Škoda Felicia  jel po komunikaci II/350. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost svého vozidla zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a stavu komunikace. Na vozovce pokryté souvislou vrstvou ujetého sněhu s posypem dostal smyk, který nezvládl. Následně s vozidlem sjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do stromu.

Číst dál...

Nemocnice Nové Město na Moravě získala cenu férového nákupu za využívání eAukcí

nemocnice nove mestoNemocnice v Novém Městě na Moravě získala mezinárodní ocenění za využívání elektronických aukcí. Největší zásluhu na tom má administrátorka veřejných zakázek nemocnice Alena Ševčíková, která získala Cenu FSA (Fair Sourcing Award – cena férového nákupu) v kategorii MASTER, určené pro nejvýznamnější osobnosti v oboru. Ceny FSA uděluje asociace APUeN (Asociace poskytovatelů a uživatelů elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce).

Číst dál...

Hejtman Kraje Vysočina navštívil Žďársko

behounekPáteční pracovní program věnoval Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina dvěma obcím na Žďársku. Prvním cílem cesty byl Křižanov a setkání s paní starostkou Marií Smejkalovou. Kromě celé řady úspěchů městyse zazněla i potřeba nutné rekonstrukce sportovní haly pro základní školu. Těsně před zpuštěním provozu je také nový moderní sběrný dvůr vybudovaný na okraji městyse dle současných přísných pravidel ochrany životního prostředí.

Číst dál...

Univerzita třetího věku má další absolventy

univerzita tretiho veku ikonaTakřka osmdesátka posluchačů Univerzity třetího věku si včera ve Velkém Meziříčí převzala Pamětní list. V tamějším domově pro seniory tím byl ukončen čtyřsemestrální kurz, který byl zaměřen na zdravý životní styl. „Na překážku nebyl pro účastníky ani věk, protože nejstarší účastnici velkomeziříčské univerzity již bylo úctyhodných 93 let,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Příležitost vzdělávat se měli senioři z domovů pro seniory na Vysočině, obyvatelé domovů pro osoby se zdravotním postižením a široká seniorská veřejnost z oblasti Velkého Meziříčí. 

Číst dál...

VIDEO: Rozvodněná řeka komplikuje situaci ve Velkém Meziříčí

povodnova situace velmez ikonaVčerejší celodenní déšť rozvodnil řeku Balinku. Ve Velkém Meziříčí se v úterý ráno situace zdramatizovala kvůli hrazení stavební jámy za Novým Svitem, kvůli ní totiž hladina nebezpečě stoupá. Hrazení za Novým Svitem vytváří špunt, který brání průtoku vody. Hasiči již staví hrazení z pytlů s pískem kolem řeky od Spořitelny až k parkovišti za Kooperativou. Situaci navíc komplikuje porucha měřící stanice v Balinách, která v noci přestala fungovat. Težko se tedy odhadovalo o kolik ještě hladina stoupne. Nyní už stanice opět funguje a hlasí v 10.00h výšku hladiny řeky na 140cm - tedy 1.stupeň povodňové aktivity.  Situaci sleduje povodňový štáb. Policie místa hlídá a uzavřela cestu k Paloukám.

Číst dál...

Gymnázium v Novém Městě na Moravě pomohlo Nevraticím u Hořic

nevratice gymnazium pomoc ikonaStudentský parlament Gymnázia Vincence Makovského a Unie rodičů vyhlásily před několika dny povodňovou humanitární sbírku na pomoci zaplaveným Nevraticím u Hořic. Studentům se díky pochopení veřejnosti i zaměstnanců školy podařilo shromáždit 28 tisíc korun, za které pořídili dezinfekční prostředky a košťata. Minulý týden materiální pomoc a zbývající hotovost předali zástupcům postižené obce.

Číst dál...

REKLAMA