OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Laboratoře v Nemocnici v Novém Městě na Moravě jsou jediné v kraji, které provádí vyšetření aktuální plodnosti žen

Tyto testy odhalí hladinu hormonu AMH. „Opravdu hodně laicky a zjednodušeně bychom mohli říci, že test ukáže kapacitu a množství vajíček ženy. Hodnota tohoto hormonu je ukazatelem, jestli je počet vajíček dostatečný a tím pádem je žena schopna otěhotnět nebo zda schopnost otěhotnění klesá. Toto vyšetření určí pravděpodobnost otěhotnění,“ vysvětluje princip vyšetření primářka Oddělení klinických laboratoří a transfúzní služby novoměstské nemocnice Vlasta Musilová.

Číst dál...

Hrubá stavba novoměstského dětského oddělení je hotová

Stavba nového dětského oddělení v Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvková organizace běží podle plánu. Do konce června bude dokončena hrubá stavba. „Tento týden jsme zabetonovali poslední část stropu ve druhém nadzemním podlaží, teď dokončujeme atiky. To je to poslední, co nám chybí, aby byla hrubá stavba kompletní, do konce června to určitě stihneme,“ popisuje aktuální postup stavebních prací stavbyvedoucí Josef Nejedlý ze společnosti PKS stavby a.s.

Číst dál...

Večerní nehoda na Žďársku skončila tragicky

V úterý krátce před šestou hodinou večer přijali policisté operačního odboru oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici I. třídy č. 19. Ve směru na obec Radňovice se střetl motocykl s osobním automobilem.

Číst dál...

Stavbou Vysočiny je obnova secesní vily v Jihlavě, titul Stavba roku získal Pavilon chirurgických oborů Nemocnice Třebíč

Prestižní stavbou Kraje Vysočina 2017 se stala obnova secesní vily Marie Karas v blízkosti centra v Jihlavě. Odborná komise krajské soutěže současně udělila dva tituly Stavba roku. Jeden dostal nový Pavilon chirurgických oborů krajské Nemocnice Třebíč. Druhou oceněnou stavbou je rekonstrukce Staré radnice v Havlíčkově Brodě, která získala současně cenu veřejnosti.

Číst dál...

Kraj Vysočina a Velká Bíteš společně urychlí přípravu severozápadního obchvatu města

Krajské zastupitelstvo na svém úterním jednání schválilo projektový záměr severozápadního obchvatu Velké Bíteše a dodatek smlouvy o společném postupu kraje a města při přípravě a realizaci stavby. Město Velká Bíteš oproti původním dohodám zajistí kromě přípravy projektové dokumentace ve stupni pro územní rozhodnutí, včetně zajištění vydání územního rozhodnutí, nově také vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení a pro provedení stavby. Tím by se mohla výrazně zkrátit příprava celého projektu severozápadního obchvatu města, jehož dokončení se předpokládá v roce 2022.

Číst dál...

Opilá žena rušila noční klid

Policisté integrovaného operačního střediska přijali dnes ráno krátce před druhou hodinou ráno na linku tísňového volání oznámení o opilé ženě, která ležela na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši, hlasitě vykřikovala a rušila noční klid. Operační důstojník na místo vyslal policejní hlídku.

Číst dál...

REKLAMA