ZOO Zlín: Aligátoři se vrátili do areálu

Zlínská zoo v sobotu 29. června otevřela novou letní expozici pro aligátory americké. V rámci otevření přímo před zraky návštěvníků chovatelé vypustili do upravené nádrže před zámkem dvojici aligátorů. – osmiletou a dvacetiletou samici. S opuštěním přepravního boxu obě dvě chvíli otálely, po několika okamžicích však rychle zamířily pod vodní hladinu. Prostorný bazén budou aligátoři obývat během léta, poté se opět vrátí do vytápěného skleníku v chovatelském zázemí.

Číst dál...

Neznámá žena okradla seniora v Lukově

V úterý krátce po jedenácté hodině dopoledne neznámá žena okradla seniora v Lukově o třicet dva tisíc korun. Muž zjistil, že mu chybí peníze, až následující den. Policisté po pachateli pátrají. Ženě hrozí za krádež a porušování domovní svobody trest odnětí svobody až na tři roky.

Číst dál...

Novinky v MHD ZOO Lešná a Veliková

Zlín – Už za pár dnů – v sobotu 1. června - začne zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k ZOO Lešná a do Velíkové.

Číst dál...

Během velikonočních svátků zavítalo do zlínské zoo téměř 50 000 návštěvníků

Zlínská zoo přepsala historické tabulky návštěvnosti během velikonočních svátků. Od čtvrtka 18. do pondělí 22. dubna si návštěvu zoo nenechalo ujít téměř 50 000 lidí. Dosavadní „velikonoční“ rekord z roku 2011 tak byl překonán o 40 %. Největší návštěvnost zoo zaznamenala během Velikonočního pondělí, kdy do zahrady zavítalo 12 560 návštěvníků.

Číst dál...

REKLAMA