Památku Jana Palacha připomene i rozzářený Památník T. Bati

K uctění památky Jana Palacha se v sobotu ve Zlíně uskuteční světelný happening. K připomínce památky se připojí i nově zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati, který se na závěr světelného happeningu rozzáří do okolí. Sraz účastníků bude v 16 hodin v dolní části Gahurova prospektu naproti Kongresového centra. V sobotu 19. ledna to bude právě 50 let, kdy na následky svého protestu proti okupaci Československa zemřel dvacetiletý student Jan Palach. 

Číst dál...

Rok 2018 na útulku v číslech

V roce 2018 nalezlo v Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě  útočiště celkem 374 opuštěných psů. Přibližně polovina z nich se během několika dnů vrátila k majitelům, ostatní zůstali v útulku. Nový domov pomohl útulek najít celkem 173 psům. „Měli to štěstí a dostali druhou šanci v podobě starostlivé rodiny. Ve srovnání s předešlými roky je tento počet přibližně stejný,“ konstatovala za provozovatele zařízení Eva Poiselová.

Číst dál...

Blíží se zápisy do škol a školek

Zápis dětí do 1. tříd základních škol, které jsou zřizovány městem Zlínem, a do Církevní základní školy a mateřské školy pro školní rok 2019 – 2020 se uskuteční 5. dubna od 13 do 18 hodin – pouze ZŠ Kvítková od 8 do 17 hodin. Bližší informace budou uvedeny na plakátech a letácích, které budou vyvěšeny v aktuálním termínu na jednotlivých základních i mateřských školách.

Číst dál...

„Doba plastová“ na radnici končí

Zlín – Na radnici ve Zlíně končí „doba plastová.“ Což znamená, že úřad začne v letošním roce postupně omezovat používání jednorázových plastových kelímků a tyčinek na míchání nápojů. Nahradí je vybavením ze skla, keramiky a dalšího trvanlivého materiálu.

Číst dál...

Ouředníček s Křípalem v TOP 20!

Sedmá etapa Rally Dakar, vedoucí kolem nádherného města San Juan de Marcona, přinesla posádce Ouředníček – Křípal ve speciálu Ford Raptor #332 umístění v TOP 20. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dokončili pondělní etapu na 27. místě. V celkovém pořadí tak vybojovali 20. místo a v kategorii T1.1 dokonce skvělé 9. místo. Pilot Tomáš Ouředníček byl po dokončení sedmé etapy 41. ročníku Rally Dakar s výsledkem poměrně spokojen.

Číst dál...

REKLAMA