Do nové sezony divadlo vstoupí s modernějším osvětlením jeviště

Letní prázdniny v Městském divadle Zlín budou opět zasvěceny opravám. „Veškeré práce letos budou zaměřeny převážně na údržbu a modernizaci jeviště a prostor, kam zavítá návštěvník našeho divadla,“ prozradil umělecko-technický šéf divadla Milan Houžva. „Věříme, že kromě na první pohled viditelných změn, jako je například nová výmalba a nátěry podlah, ocení vnímavý divák také nové možnosti scénického svícení a videoprojekce,“ upřesnil.

Číst dál...

Památník Tomáše Bati má vlastní web

Obnova památníku vrcholí, město proto připravuje informační kampaň, jejíž součástí je také samostatný web památníku. Na adrese www.pamatnikbata.eu návštěvník najde nyní především základní informace o památníku.

Číst dál...

Žáci ze Zlína a Otrokovic budou platit za MHD jen 330 korun za rok

Školákům ze Zlína a Otrokovic bude stačit na celoroční využívání MHD pouze částka 330 korun. Stačí, aby si pořídili aktuální novinku, tzv. juniorpas. Novinka začne platit od 1. září 2018 a využívat ji budou moci žáci až do ukončení povinné školní docházky. Podmínkou však je, aby měli trvalé bydliště ve Zlíně či Otrokovicích. Žákem je dítě, které plní povinnou školní docházku, tedy prvních devět let studia.

Číst dál...

Žhářka chtěla zapálit dům, hrozí jí až rok vězení

Komisař kriminální policie podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněné čtyřicetileté ženě z obce na Zlínsku, která v lednu letošního roku po neshodách se sousedy úmyslně zapálila botník na společné chodbě bytového domu. Požárem poškodila nejen malby v domě, ale také elektroinstalaci a vstupní dveře. Škoda se vyšplhala na více než sto tisíc korun. Za poškození cizí věci by žena mohla strávit za mřížemi až jeden rok.

Číst dál...

Ve Zlíně se natáčí kriminálka

Ve Zlíně se natáčí třináctidílný česko-slovenský seriál s názvem Malí velcí detektivové. Pojednává o pašování zvířat a skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat. Seriál vzniká ve spolupráci české i slovenské televize. Natáčet se tedy bude jak v Česku, tak na Slovensku a herci budou mluvit oběma jazyky. Jistá část seriálu bude vznikat od června až do září také na území města Zlína. Seriál bude Česká televize vysílat na Déčku na podzim příštího roku.

Číst dál...

REKLAMA