Noční pátrání po nemocném muži mělo šťastný konec

V neděli o půl desáté večer zavolala žena z obce u Otrokovic na linku tísňového volání policie, že postrádá svého psychicky nemocného manžela, který odešel v sedm večer z domu svlečený do půl těla a v domnění, že je indián, si s sebou vzal patřičné pomůcky jako luk, šípy a oštěp.

Číst dál...

Zlín ve filmu a v televizi. Město podpořilo scénáře

Rodinná komedie s Pavlem Zedníčkem, seriál z právnického prostředí, 100 let zlínského fotbalu, dokumenty o Janu Antonínovi Baťovi, Václavu Chadovi a Evě Jiřičné, výpravný cyklus o zlínském zámku nebo film o domácím násilí – město Zlín podpořilo vznik hned osmi scénářů. Prostřednictvím svého Filmového fondu poukáže autorům 900 tisíc korun.

Číst dál...

Zlínští radní opustili jednání zastupitelstva během výstupu pana Sekuly

Rada města dnes opustila během jednání zastupitelstva svá místa. Důvodem bylo vystoupení Pavla Sekuly. „Na vysvětlenou, proč jsme odešli z jednací síně: pan Sekula nás dlouhodobě uráží, ostouzí, vydává o nás plátek, který je za hranou jakékoliv slušnosti. O tom, že nemá pravdu, opakovaně rozhodují i soudy. Když nás dnes začal znovu ostouzet, rozhodli jsme se odejít a dát mu tak najevo, že pro nás není partnerem pro diskuzi,“ sdělila po návratu radních do sálu náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Číst dál...

Rozhodnutí soudů: předseda BD Podlesí Pavel Sekula manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví

Pavel Sekula prohrává soudy s městem, které sám vyvolal. V loňském roce zažaloval radnici za tvrzení, že dlouhodobě odmítá předložit ke kontrole účetnictví BDP, Okresní soud ve Zlíně dal ale za pravdu městu. V odůvodnění uvedl předseda senátu Jiří Němec mimo jiné to, že „předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně neumožnil (městu) kontrolu účetnictví BDP za požadovaná období.“

Číst dál...

Projekt Tvoříme Zlín: Zlíňané navrhli více než čtyřicet vylepšení svého okolí

Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je více vtáhnout obyvatele města do rozhodování o rozdělení finančních prostředků, vstoupil do další etapy. Své návrhy na vylepšení veřejných prostranství Zlína zaslalo čtyřicet dva Zlíňanů. U třiceti devíti těchto návrhů nyní bude pracovní skupina posuzovat, zda a nakolik jsou skutečně reálně proveditelné, či zda je možné projekt nějak upravit, aby proveditelný byl. Další tři návrhy ještě čekají na dopracování.

Číst dál...

VaK Zlín získal cenu za mimořádné výsledky v rozvoji vodárenství

Společnost Vodovody a kanalizace Zlín dosáhla dalšího velkého úspěchu. Poté, co získala prestižní certifikaci Czech Stability Award za nadstandardní ekonomickou kondici, ji sdružení Czech Top 100 ocenilo za mimořádné výsledky v rozvoji vodárenství ve zlínském regionu. Cenu při slavnostním galavečeru na Pražském hradě převzal Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Číst dál...

Ze žárlivosti napadl souseda

Nepříjemnou a zdlouhavou dohru bude mít pro devětatřicetiletého muže ze Zlína jeho neadekvátní reakce po dni stráveném ve společnosti rodiny a kamaráda. Pod vlivem alkoholu neudržel na uzdě své emoce a napadl známého pěstmi. Za porušování domovní svobody, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Číst dál...

REKLAMA