Ve Zlíně se natáčí kriminálka

Ve Zlíně se natáčí třináctidílný česko-slovenský seriál s názvem Malí velcí detektivové. Pojednává o pašování zvířat a skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat. Seriál vzniká ve spolupráci české i slovenské televize. Natáčet se tedy bude jak v Česku, tak na Slovensku a herci budou mluvit oběma jazyky. Jistá část seriálu bude vznikat od června až do září také na území města Zlína. Seriál bude Česká televize vysílat na Déčku na podzim příštího roku.

Číst dál...

Jak koluje voda

V souvislosti s letošním horkým létem není bez zajímavosti si připomenout, jak se dá například v přímořských státech využívat nejen mořská voda.

Číst dál...

Muži ze Zlínska hrozí již dvaadvacátý trest

Ani jednadvacet soudních trestů, kdy z posledního trestu vězení se vrátil koncem roku 2017, nestačilo k nápravě čtyřicetiletého muže z Otrokovic. Vyšetřovatel kriminální policie mu ve zkráceném přípravném řízení v minulých dnech sdělil podezření z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Číst dál...

Většina řidičů na Zlínsku nepovažuje mobil za volantem za vážný přestupek

Mobil za volant nepatří. To budou 30. června a 1. července řidičům ve všech regionech připomínat koordinátoři Besipu v rámci kampaně #nepozornostzabíjí České asociace pojišťoven. Nebezpečí, které mobil za volantem představuje, si totiž řada řidičů vůbec neuvědomuje. Na Zlínsku například používání mobilního telefonu za jízdy považuje za velmi vážný přestupek pouze čtvrtina řidičů. Každý desátý řidič v tomto kraji dokonce za jízdy někdy fotí nebo natáčí videa.

Číst dál...

Noční pátrání po nemocném muži mělo šťastný konec

V neděli o půl desáté večer zavolala žena z obce u Otrokovic na linku tísňového volání policie, že postrádá svého psychicky nemocného manžela, který odešel v sedm večer z domu svlečený do půl těla a v domnění, že je indián, si s sebou vzal patřičné pomůcky jako luk, šípy a oštěp.

Číst dál...

Zlín ve filmu a v televizi. Město podpořilo scénáře

Rodinná komedie s Pavlem Zedníčkem, seriál z právnického prostředí, 100 let zlínského fotbalu, dokumenty o Janu Antonínovi Baťovi, Václavu Chadovi a Evě Jiřičné, výpravný cyklus o zlínském zámku nebo film o domácím násilí – město Zlín podpořilo vznik hned osmi scénářů. Prostřednictvím svého Filmového fondu poukáže autorům 900 tisíc korun.

Číst dál...

Zlínští radní opustili jednání zastupitelstva během výstupu pana Sekuly

Rada města dnes opustila během jednání zastupitelstva svá místa. Důvodem bylo vystoupení Pavla Sekuly. „Na vysvětlenou, proč jsme odešli z jednací síně: pan Sekula nás dlouhodobě uráží, ostouzí, vydává o nás plátek, který je za hranou jakékoliv slušnosti. O tom, že nemá pravdu, opakovaně rozhodují i soudy. Když nás dnes začal znovu ostouzet, rozhodli jsme se odejít a dát mu tak najevo, že pro nás není partnerem pro diskuzi,“ sdělila po návratu radních do sálu náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Číst dál...

REKLAMA