I v zimním období řidiči překračují povolené rychlosti – jak v obcích, tak mimo ně. Jsou toho důkazem desítky případů, kdy dopravní policisté naměřili rychlosti vyšší, než povoluje zákon o silničním provozu.

V lednu v různých obcích zjistili dopravní policisté jedenáct řidičů, kteří jeli 80 km/h a více. Nejvíce spěchal poslední lednový čtvrtek poblíž centra obce Horní Bečva čtyřicetiletý cizinec. Jeho vozidlo Land Rover uhánělo rychlostí 96 km/h. Jednáním cizince se bude zabývat příslušný správní orgán. Za tento přestupek lze uložit až desetitisícovou pokutu.

REKLAMA

Není ale radno příliš šlapat na plyn i mimo obec, kde je povolená rychlost 90 km/h. Přesvědčili se o tom jednatřicetiletý muž z Příboru a sedmatřicetiletá řidička z okresu Přerov. Muž jel se svým vozem Opel Meriva více než 100 km/h u Prostřední Bečvy a žena s vozidlem Land Rover taktéž přes 100 km/h u obce Lešná. Jelikož stokilometrovou hranici překonali o čtyři, respektive pět kilometrů, vyřešili dopravní policisté jejich počínání v příkazním řízení na místě pokutou.

Zdroj: tisková zpráva KŘP Zlínského kraje

REKLAMA