Filip Dvořák obhájil post předsedy ODS Praha 1

filip_dvorak1Oblastní sněm ODS Praha 1 zvolil 6. prosince předsedou Oblastního sdružení ODS Praha 1 Filipa Dvořáka. Prvním místopředsedou se stal Richard Bureš, dalšími dvěma místopředsedy byli zvoleni Antonín Kazda a Jozef Helmeczy.

Číst dál...

Praha bojuje se sněhem, sváží ho na náplavky

zima_kalamitaVětšina sněhu z širšího centra Prahy skončí na náplavce u Nemocnice Na Františku, uvedl v úterý tiskový mluvčí Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK) Tomáš Mrázek. Sníh z centra metropole začala TSK svážet už v pondělí večer a v odklízení bude pokračovat i v úterý odpoledne a v noci.

Číst dál...

V Praze se koná mezinárodní setkání odborníků na rentgenovou optiku v astronomii

dalekohled_astronomieV  roce 2008 se kosmické agentury Evropy (ESA), USA (NASA) a Japonska (JAXA) spojily v novém velkém společném projektu IXO – International X-ray Observatory - projektu obřího kosmického rentgenového dalekohledu, který výrazně posune naše poznání vesmíru. Odborníci 9 zemí se sešli v Praze a diskutují o nových technologiích pro tento projekt, do kterého je zapojena i Česká republika.

Číst dál...

Městský soud vyhlásí nový verdikt v kauze "pět na stole v českých"

soud_zakonPražský městský soud v úterý vyhlásí v pořadí třetí rozsudek v případu bývalého tajemníka českých ministrů Zdeňka Doležela, známého jako "pět na stole". Soudkyně Silvie Slepičková před týdnem vyslechla závěrečné návrhy státní zástupkyně a obhajoby a jednání přerušila pouze na vyhlášení verdiktu.

Číst dál...

REKLAMA