rodinne_pasy_ctyrlistek_ikonaVážení rodiče, ale hlavně milé děti, dostalo se vám do rukou první číslo nového časopisu Vysočinka. Je to časopis, který bude vycházet zatím dvakrát ročně, ale jestli se nám spolu bude dařit, bude mít časem každé roční období svoje číslo. Vysočinka je rodnou sestrou Rodinky, která vychází v Jihomoravském kraji. Obě periodika jsou zde proto, aby informovala o báječné věci, jakou jsou Rodinné pasy.

Když redakční rada časopisu přemýšlela, kdo by vám mohl být nejlepším průvodcem, padla volba na mě. Pejska, chcete-li voříška. Jmenuji se Punťa a slibuji vám, že budu dělat, co bude v mých silách, aby bylo vše jasné, jednoduché a stručné a nebudu vyvádět žádné psí kusy. Pomáhat mi nebude nikdo jiný než medvědice Ája z jihlavské zoo, která je maskotem projektu Rodinných pasů v kraji Vysočina. Tu vám představím hned na další stránce.

REKLAMA

Kde se tedy Rodinné pasy vzaly? Projekt vznikl na podporu rodin s dětmi bez rozdílu sociálního, ekonomického či politického postavení. Jeho podstatou je vytvoření sítě poskytovatelů slev a dalších výhod rodinám s dětmi do osmnácti let věku. Majitelé Rodinných pasů mají možnost ušetřit jak při nákupech oblečení, elektroniky, sportovních potřeb, tak při návštěvě kulturních a sportovních akcí i zařízení.

Zapojení do projektu je zdarma. Jedinou podmínkou je trvalé bydliště v zapojeném kraji a alespoň jedno dítě do 18 let. Na základě registrace je rodinám (i neúplným tzn. také nesezdaným partnerům a jejich dětem, samoživitelům, osobám majícím dítě v péči) vystavena karta Rodinný pas. Registraci lze provést poštou, e-mailem, on-line přes internet či případně přímo na akcích propagujících Rodinné pasy. Počet rodin vlastnících RP stále roste. V kraji Vysočina je to za čtyři roky téměř 8000 rodin s pasem v kapse!

Držitelé Rodinných pasů mají možnost uplatnit nárok na slevu ve výši 5 % – 20 %. V oblasti volnočasových aktivit mohou dosáhnout až 50 %. Jsou to zejména příspěvkové organizace kraje, obcí a měst. Projekt Rodinných pasů však přináší daleko víc. Rodinám s dětmi poskytuje solidní servis akcí, které umožňují trávit volný čas aktivně a smysluplně.

Takže pokud ještě nemáte Rodinný pas, podívejte se na www.vysocina.rodinnepasy.cz. Najdete tam jak širokou síť poskytovatelů, která obnáší téměř 3000 obchodních míst v České republice, tak i nejbližší akce nebo odpovědi na časté dotazy. Stačí se registrovat a pak už hurá na slevy nebo některou z připravovaných akcí.

Váš Punťa

Zdroj: časopis Vysočinka

Rodinné pasy kraje Vysočina na Facebooku