Mladík, který si otevřel dveře u auta a za jízdy z něj vypadl, byl pod vlivem alkoholu. Nehoda, kterou přinesla sobotní noc v Havlíčkově Brodě, skončila lehkým zraněním.

Policisté z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu vyjížděli v sobotu půl hodiny před půlnocí vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici III. třídy v Havlíčkově Brodě. Řidička osobního vozidla Mazda jela ve směru od obce Lípa směrem ke křižovatce se silnicí I/34. Na přímém úseku komunikace si spolujedoucí na pravém zadním sedadle, který nebyl připoután bezpečnostním pásem, za jízdy otevřel dveře auta a z vozidla vypadl. Další spolujedoucí na zadním sedadle začal křičet a řidička ihned zastavila. Posléze na místě incidentu zastavil ještě projíždějící automobil, jehož posádka přivolala na místo zdravotnickou záchrannou službu.

REKLAMA

Mladík, který za jízdy vypadl, utrpěl lehké zranění a musel být odvezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Havlíčkově Brodě. Ostatní účastníci nehody zraněni nebyli.

Dechová zkouška u řidičky vyloučila alkohol. Zraněnému devatenáctiletému spolujezdci přístroj naměřil 1,64 promile alkoholu v dechu. Další okolnosti nehody jsou předmětem policejního vyšetřování.