Havlíčkobrodští kriminalisté žádají o spolupráci při objasňování tragické dopravní nehody.

Vážná dopravní nehoda se stala v úterý 22. prosince po páté hodině večer na silnici druhé třídy mezi Ledčí nad Sázavou a Ostrovem. Devětapadesátiletý řidič osobního automobilu Ford Mondeo jel ve směru na Světlou nad Sázavou. Na úseku komunikace před obcí Ostrov se auto střetlo s patnáctiletou chodkyní, která při dopravní nehodě utrpěla velmi vážná zranění. Dívka byla transportována do brněnské nemocnice, kde následně těžkým zraněním podlehla.

REKLAMA

tragicka nehoda srazeni divky ledec ostrov PCR

Foto: archiv Policie ČR

Policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. U řidiče vozidla provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Prověřování vážné dopravní nehody převzali kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že v době před dopravní nehodou se s automobilem Ford Mondeo tmavě červené barvy zřejmě míjela dvě vozidla jedoucí ve směru od Světlé nad Sázavou. V zájmu zjištění veškerých okolností, které vážné dopravní nehodě předcházely, by kriminalisté potřebovali zjistit totožnost řidičů těchto vozidel.

„Žádáme řidiče, případně spolujedoucí z vozidel, která se s automobilem Ford Mondeo v době před dopravní nehodou míjela, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Kriminalisté uvítají také informace od případných dalších osob, které se staly svědky dopravní nehody nebo viděly situaci, která jí předcházela,“ podotkla policejní mluvčí Jana Kroutilová.