V neděli 4. října kolem půl sedmé ráno přijali policisté integrovaného operačního střediska krajského ředitelství policie prostřednictvím Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina oznámení o havárii osobního vozidla na silnici III. třídy mezi obcemi Šlapanov a Vysoká na Havlíčkobrodsku. Na místo události byli vysláni policisté z havličkobrodského dopravního inspektorátu, kteří po příjezdu na místo zjistili, že se mimo komunikaci nachází osobní vozidlo Škoda Octavia a havárie si vyžádala jeden lidský život.

REKLAMA

„Z prvotního šetření na místě vyplynulo, že v přesně nezjištěnou dobu – mezi sobotní třiadvacátou hodinou a půl sedmou v neděli ráno – řidič osobního vozidla Škoda Octavia projížděl místem ve směru od obce Vysoká na Šlapanov. Z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru a poté na krajnici. Když vyjel zpět na komunikaci, dostal smyk, ve kterém vyjel vlevo mimo komunikaci. Pravým bokem vozidla narazil do vzrostlého stromu. Po nárazu se auto přetočilo na střechu a řidič, který ve vozidle cestoval sám, z auta vypadl. Jednadvacetiletý mladík z Havlíčkobrodska svým zraněním na místě podlehl,“ popsala tragickou nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jak doplnila, při ohledání vozidla se ukázalo, že řidič nebyl během jízdy připoután bezpečnostním pásem. Ke stanovení přesné příčiny úmrtí byla nařízena zdravotní pitva. Při havárii vznikla hmotná škoda ve výši 85 000 korun.

Od začátku letošního roku do první říjnové neděle zemřelo při dopravních nehodách na silnicích v Kraji Vysočina 25 osob.