Adventní čas, tradiční předzvěst blížících se Vánoc, začne již v neděli 27. listopadu. Nezapomíná na to ani Zoo Jihlava, jejíž pracovníci připravili pro návštěvníky celou řadu nejrůznějších akcí a překvapení až do Štědrého dne.

Veškeré informace najdou lidé ve virtuálním adventním kalendáři na www.zoojihlava.cz. Přichystány budou prohlídky zoo s průvodcem, návštěva zázemí vybraných pavilonů, adventní dílny, koncerty nebo přednášky. Děti i dospělí se mohou těšit i na Mikuláše v zoo nebo rozsvěcení vánočního stromečku.

REKLAMA

Celý letošní advent se ponese v heslu „Pošli to dobré dál“. Návštěvníci v některé dny totiž mohou přinést třeba sladkosti bez palmového oleje a pomoci tak Mikuláši s nadílkou nebo na pokladnách odevzdat krmení pro zvířata, která si za odměnu budou moci nakrmit. Již tradiční součástí adventu v jihlavské zoo je akce „Vánočky nejen pro kočky“ na pomoc psům a kočkám v útulcích na Vysočině.

Od neděle 27. listopadu startuje její již 8. ročník. Své dary (granule, deky, konzervy, hračky,…) mohou návštěvníci nechat na pokladnách zoologické zahrady nebo donést do redakce Českého rozhlasu Region na Masarykově náměstí v Jihlavě. Sbírka, kterou pořádá Zoo Jihlava a Český rozhlas Region, končí 2. ledna 2016.