Za paní Jaroslavou dojíždí zdravotní sestry Oblastní charity Jihlava třikrát týdně již druhým rokem. Díky jejich péči může i přes své zdravotní problémy zůstat v domácím prostředí. Ošetřovatelskou službu poskytuje Charita v Jihlavě a okolí již přes dvacet let.

„Bydlím v tomhle bytě přes třicet let a jsem ráda doma,“ podotkla paní Jaroslava. Devadesátiletá důchodkyně z Jihlavy si spoustu věcí zvládne obstarat bez pomoci. „Přes víkend si i sama uvařím, dojdu si na pedikúru. Jen svou bolavou nohu jsem si nedokázala sama ošetřovat, a tak mi paní doktorka doporučila charitní domácí péči. Druhý den po objednání sestřičky přišly a od té doby se o mě ochotně starají,“ uvedla dále vděčná paní.

REKLAMA

osetrovatelska sluzba CHARITA JI

Posláním Charitní ošetřovatelské služby Jihlava je umožnit dlouhodobě nemocným a starým lidem důstojný život v jejich domově, s rodinou a blízkými. Domácí péči indikuje ošetřující lékař a je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Péči poskytují kvalifikované zdravotní sestry ve spolupráci s ošetřujícím lékařem, lékaři-specialisty a rodinou. 

„U našich pacientů provádíme odborné úkony jako v nemocnici – aplikaci inzulínu a injekcí, aplikaci infuzí včetně parenterální výživy a aplikaci do portů, odběry krve, ošetření stomií a permanentních katetrů, převazy a ošetření ran, asistovanou peritoneální dialýzu, měření a kontrolu fyziologických funkcí, ošetřovatelskou rehabilitaci a další,“ popsala službu Kateřina Adamová, zdravotní sestra, která navštěvuje paní Jaroslavu.

„Jsem nejvíce zvyklá tady na paní Adamovou, to je taková moje dvorní ošetřovatelka,“ usmála se paní Jaroslava a dodala, že je velmi spokojená. „Moc všem sestřičkám děkuju a jsem hrozně vděčná, jsou všechny šikovný,“ vzkázala ještě závěrem pacientka ošetřovatelské služby.