V únoru se to v Denním stacionáři Pohodář při Oblastní charitě Jihlava neobešlo bez masopustního posezení s uživateli služby. Kromě hodování byla na programu i soutěž a beseda.

K příjemnému posezení bylo připraveno pohoštění – domácí zabijačkové speciality, koblížky a dršťková polévka. Nejen že si účastníci mezi sebou popovídali, také se dozvěděli různé informace o masopustu. Sdělili si své zkušenosti, zavzpomínali a v rámci jednoduchého testu paměti si obnovili a zazpívali lidové písničky.

REKLAMA

masopustni posezeni pohodar povidani OCH JI

Povídání při kávě a koblížcích.

masopustni posezeni pohodar ucastnici OCH JI

Maskovaní účastníci.

Každý z uživatelů si dopředu sám nebo s pomocí vyrobil masopustní škrabošku, z nichž byla pak vyhlášena ta nejpovedenější.

masopustni posezeni pohodar skrabosky OCH JI

Škrabošky připravené pro soutěž.

masopustni posezeni pohodar vyherci OCH JI

Výherci. Uprostřed Tajemná kráska, která získala první místo. Foto: archiv Oblastní charity Jihlava

 

Denní stacionář Pohodář je určen seniorům i dospělým se zdravotním postižením

Posláním Denního stacionáře Pohodář je poskytovat podporu a pomoc seniorům a dospělým se zdravotním postižením z Luk nad Jihlavou a okolí, kteří nemohou nebo nechtějí zůstat doma sami. Pracovníci uživatele podporují v soběstačnosti a v aktivním vyplnění volného času podle individuálních potřeb.

Uživatelé této sociální služby se dostanou do společnosti svých vrstevníků a rodinám a pečujícím osobám je tak umožněno využít čas například k odpočinku. Díky tomu pak může příjemce péče setrvat v domácím prostředí.

Tereza Chlupáčková, vedoucí služby