Onemocnění, kterým trpí zhruba dvě procenta populace a postihuje stejně ženy, jako muže. Nejčastějším projevem je olupování zarudlé pokožky, neboť ta se obměňuje až sedmkrát častěji než normálně. Jde o lupénku neboli psoriázu. Setkání nejenom pacientů je naplánované v Jihlavě.

Lupénka začíná většinou mezi šestnáctým a třicátým rokem života, méně častá bývá u dětí. Onemocnění se zhoršuje na jaře a na podzim. „Na setkání povíme více o možnostech léčby a poradíme pacientům, jak o sebe pečovat,“ říká primářka kožního oddělení jihlavské nemocnice Marie Policarová.

REKLAMA

Seminář o tomto onemocnění se uskuteční v Gotické síni v budově jihlavské radnice 14. června od 16 do 18 hodin. Nezávazná registrace je možná na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přednášet bude lékařka Ivana Vybíralová, která poví více o současnosti a vzniku onemocnění. Primářka Marie Policarová promluví o možnostech léčby a režimových opatřeních. Ohledně systému státní podpory poradí ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Hana Potměšilová. Na semináři jsou vítáni pacienti i jejich rodinní příslušníci.