Kriminalisté jihlavského územního odboru si připsali další velký úspěch při potírání drogové kriminality. Zadrželi totiž dvaadvacetiletého muže, který v Praze nakupoval pervitin a dovážel ho na Jihlavsko, kde drogy distribuoval. Rukama mu prošlo několik stovek gramů drogy.

Vypátrat distributora pervitinu se kriminalistům podle policejní mluvčí Jany Kroutilové opět podařilo díky jejich velmi dobrému operativnímu vyšetřování. Ve středu 17. srpna kolem půl čtvrté ráno provedli ve spolupráci s policisty pořádkové policie zákrok, při kterém muže důvodně podezřelého ze spáchání závažné drogové trestné činnosti zadrželi. Stalo se tak v Telči, kam mladík s nakoupeným pervitinem přijel vozidlem. Zadržený byl převezen na oddělení policie, kde ho policisté umístili do cely.

REKLAMA

pervitin dopadeni jihlavsko PCR 19082016 1 pervitin dopadeni jihlavsko PCR 19082016 2

Foto: archiv Policie ČR

„Muž měl u sebe sáček s bílou krystalickou látkou o hmotnosti více než čtyřicet gramů,“ řekl komisař oddělení obecné kriminality Jiří Lysák. Jak doplnil, drogu kriminalisté zajistili a látka bude podrobena odbornému zkoumání. Dále jihlavští kriminalisté provedli domovní prohlídku v místě bydliště zadrženého muže, tedy v bytě na Telčsku, a prohlídku vozidla. „Automobil jsme zajistili, neboť byl využíván k páchání trestné činnosti,“ dodal Lysák.

Policejní komisař na základě shromážděných důkazů zahájil proti mladíkovi z Telčska trestní stíhání. „Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Pavel Krčál s tím, že obviněný v minulosti ještě nebyl soudně trestán. Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl muž ze zadržení propuštěn a dále je stíhán na svobodě.

Policisté mu konkrétně přisuzují vinu za to, že opakovaně dojel svým vozidlem do Prahy, aby tam nakupoval pervitin. Při každé takové cestě přivezl několik desítek gramů drogy a celkové množství nakoupeného pervitinu se přiblížilo půlce kilogramu. Částka, kterou za drogu zaplatil, se pohybuje kolem půl milionu korun. Pervitin mladík distribuoval dalším mladým lidem, mužům i ženám, zejména v Telči a jejím okolí, dále pak v Jihlavě. Drogami zásoboval mnoho osob. Jednotlivým odběratelům poskytl pervitin v několika desítkách případů a každý pak za drogy celkově zaplatil desítky tisíc korun, u některých se částka přiblížila dokonce stovce tisíc korun.

Také tento týden odjel mladý muž do hlavního města a nakoupil tam přibližně čtyřicet gramů pervitinu za více než padesát tisíc korun. S drogou odjel zpět na území okresu Jihlava a v Telči ho poté při zákroku zadrželi policisté, kteří tak páchání závažné drogové trestné činnosti učinili přítrž.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na deset let.