Čtrnáctý ročník nesoutěžní taneční přehlídky Region tančí byl opravdu pestrý, a to nejen vystoupeními jednotlivých tanečních skupin, ale i sestavou hostujících vystoupení a aktivitami doprovodného programu. Na akci dorazilo téměř 700 tanečníků, hostů, dobrovolníků a organizátorů, účastníků Bublinkového průvodu i EDS busu a také návštěvníků.

Region tančí 2016 v pátek 3. června odpoledne proměnil taneční parket kulturního domu Máj v Pelhřimově ve velké jeviště. Po úvodním zahájení, kterého se ujali starosta Pelhřimova František Kučera a vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Bohumil Kovanda, celou akci rozjel ve skvělém stylu první host – zpěvák Josef Vágner.

REKLAMA

Samotná taneční přehlídka nabídla vystoupení 14 tanečních souborů z Pelhřimova, Kamenice nad Lipou, Černovic, Jihlavy a Třebíče. „Jednotlivá vystoupení hrála různými barvami, pocity, pohyby, rytmy, nápady i melodiemi. Byla to skvělá podívaná,“ zhodnotila jedna z pořadatelek Eva Havlíčková. Program obohatili také hosté – vystoupením v rytmu country, romskými tanci v podání skupiny Amare při Oblastní charitě Jihlava, návratem do romantických třicátých let minulého století se Svítáním z Pardubic. Nechyběla píseň Respect, kterou Hodina H tancuje už od roku 2008, zumba s Robertem ani veselé písničky s montessori školkou z Dubovic.

„Jde o nesoutěžní taneční přehlídku, proto jde hlavně o radost z tance, hudby a pohybu, odpoledne plné úsměvů a skvělé atmosféry. A to se také podařilo. Všechna vystoupení tradičně bedlivě sledovala i porota, která udělila několik speciálních cen v kategoriích jako úsměv, kostýmy a další. I letos byli vyhlášeni tanečníci Kraje Vysočina pro rok 2016. Těmi se stali Vanesa Kubů ze základní a mateřské školy v Černovicích a Petr Pípal z DanceArt Pelhřimov,“ doplnila pořadatelka.

V rámci doprovodného programu mohli návštěvníci i tanečníci využít služeb kadeřnic ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, zahrát si venku obří šachy, malovat, koupit si nějakou drobnost z „blešáku“ nebo ze super věciček z pelhřimovské prodejny Bambule, doplnit energii díky čokoládové fontáně, zapojit se do soutěže, žonglovat, nechat si vymodelovat z balónků pejska, motýlka nebo kytičku, zahrát si různé hry, získat informace o Evropské dobrovolné službě v EDS busu, se kterým přijeli zástupci programu Erasmus+ a Domu zahraniční spolupráce, užít si bublifuky a bublinky a projít se v bublinkovém průvodu.

„Hodina H děkuje hostům, dobrovolníkům, celému realizačnímu týmu, porotcům, vedoucím tanečních skupin, návštěvníkům, účastníkům, partnerům Pejr.info, Bambule Pelhřimov, Dobrá zelenina Pelhřimov, i-Vysočina.cz, SPŠ a SOU Pelhřimov a všem, kteří přispěli ke skvělé atmosféře na akci Region tančí 2016!“ vyjmenovala Eva Havlíčková.

Akce byla podpořena Rozvojovým fondem města Pelhřimov, Zdravým městem Pelhřimov, Krajem Vysočina a KOUS Vysočina.