Hned první školní den - v pondělí 3. září 2018 - se na pelhřimovském náměstí odehraje další ročník Festivalu duševního zdraví. A je se na co těšit. Tým FOKUSU Vysočina si pro návštěvníky přichystal hned několik koncertů, zážitkové workshopy i rozhovory se zajímavými hosty. Festival je letos inspirován tématem „Poprvé“.

A proč právě „Poprvé“?

REKLAMA

„Většina duševních onemocnění vzniká už v mladém věku, například u středoškoláků. Proto chceme s lidmi mluvit o tom, jaké to je poprvé se setkat s takovým onemocněním. Jak rozeznat jeho příznaky, jak na ně včas reagovat a také jak pomoc blízkému člověku, u kterého vidím, že se něco děje. Během festivalu zazní zajímavé a podstatné informace pro přátele a rodiny lidí s duševním onemocněním,“ říká Michaela Urbánková, vedoucí pelhřimovského střediska FOKUS Vysočina, z.ú..

Pořadatelé program dlouho tajili, ale nyní už je možné prozradit jména kapel, která se vystřídají na pódiu. A jde o opravdu hodně zajímavá jména. Představí se Lanugo, Nebe, Jakub Děkan a Jakub Cermaque.

Své „Poprvé“ si každý může zažít na workshopech: Psychomat na budku, Mozková posilovna, Zboř si svůj předsudek, Zeď bláznů nebo si můžeme vyzkoušet třeba Jógu smíchu.

Festival duševního zdraví začne na Masarykově náměstí v Pelhřimově 3. září 2018 už v 11 hodin dopoledne.