Mirákl uspěl na Dance world cupu

 Světový taneční pohár, který se uskutečnil na přelomu června a července v Barceloně, měl v soutěžním poli i české zástupce. V disciplínách modern, contemporary a jazz dance se ho na základě nominace zúčastnily i juniorské tanečnice Miráklu, a to na základě nominační soutěže společně pro Německo a ČR. Z prestižní taneční soutěže si Mirákl přivezl zlaté medaile v kategorii modern malé skupiny za choreografii Skryté souvislosti a 2. místo si v soutěži formací vytančila choreografie Face to Face.

Číst dál...

Dočasné rozšíření parkovacích míst na náměstí budovatelů

 Vzhledem k úpravě parkovacích míst na nábřeží Petra Bezruče dojde od pátku 13. dubna k rozšíření parkovacích míst na náměstí Budovatelů. Stavební práce a s tím spojené parkování před Hornickým domem by mělo trvat do konce srpna 2018. Parkování zde bude probíhat za stejných podmínek jako v ulici Bezručova, tedy s časovým omezením a povinnými kotouči.

Číst dál...

Regenerace území pod rozhlednou Hard

Zájmové území Hardu označované jako Haarberg se nachází v intravilánu města v blízkosti rozhledny Hard a vytváří přirozenou spojnici mezi centrem města a sídlištní zástavbou Michal. Jedná se o prostor městského lesa, kde ovšem chyběly výchovné zásahy a spontánně se rozšířily nálety dřevin. Les je tvořen pouze stromovým patrem, které je druhotně chudé a tmavé. Jedná se o převážně monokulturní les z javorů s menším zastoupením dubu, břízy, modřínu, jívy, lípy a jasanu.

Číst dál...

Sokolovská porodnice se dočkala rekonstrukce

​Karlovarský kraj nechal zmodernizovat gynekologicko-porodnické a dětské oddělení v Nemocnici Sokolov. Maminky i jejich právě narozené děti budou mít k dispozici komfortní prostředí s potřebnou úrovní péče na nově vzniklé jednotce šestinedělí a novorozenců. Celkové náklady dosáhly 16,8 milionu korun včetně DPH.

Číst dál...

REKLAMA