DN-Krizanky-Milovy-povoz-VW-24-8-11 Ve středu 24. srpna 2011 krátce před devátou hodinou večer se mezi obcemi Milovy a Křižánky stala kuriózní nehoda. Za snížené viditelnosti v mlze se před řidičem Volkswagenu Passat náhle objevil neosvětlený povoz tažený koněm, kterému se nestačil vyhnout, ani za ním zastavit a do spřežení narazil. Při střetu byl lehce zraněn pětadvacetiletý vozka, který byl vozidlem rychlé lékařské pomoci převezen do nemocnice, kde byl hospitalizován.

 

REKLAMA

Škoda na Passatu byla odhadnuta na 10 000 korun, na povozu 500 korun a na zapřaženém koni nebylo v době šetření zjištěno žádné zranění. Dechová zkouška byla u řidiče motorového vozidla negativní, u vozky byla naměřena hodnota 1,54 g/kg alkoholu v dechu.

DN-Krizanky-Milovy-povoz-VW-24-8-11

Kdo je tedy vlastně viníkem dopravní nehody? Jen prosím zapomeňte na mýtus, že kdo má v době střetu alkohol v krvi je automaticky viníkem dopravní nehody. Toto přesvědčení koluje mezi mnoha řidiči, ale v zákoně pro něj není žádné opodstatnění. Vozka také opomněl pravidlo být viděn a jeho povoz nebyl označen neoslňujícím bílým světlem vpředu a neoslňujícím červeným světlem vzadu. Přesto je ze zavinění dopravní nehody podezřelý pětatřicetiletý řidič Volkswagenu Passat, který nedokázal včas zastavit na vzdálenost na kterou měl rozhled. Vozkovi však za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až 50 000 korun.

Co tedy říci na závěr? Řidiči motorových i nemotorových vozidel, pijte nealko a jezděte tak, aby jste zvládli i nečekané okolnosti!


Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací