festival doteky afriky ikonaFestival Doteky Afriky zůstává na Vysočině, přestože o jeho uspořádání projevily zájem města z jiných krajů v ČR. Dne 4. srpna 2012 bude jeho dějištěm poprvé Nové Město na Moravě, které se stalo zároveň jedním z hlavních partnerů této akce. Jako hlavní host se na festivalu představí uznávaná a několikrát mezinárodně oceněná skupina PERCUSSION MANIA z Burkiny Faso, která přijede z Rakouska.

Diváci se ale mohou těšit také např. na taneční představení moderního afrického tance s Kaolackem (Senegal) a Mauricem Yekou (Kongo). Taneční mistři pak pro diváky chystají hodinový workshop moderního tance. Vyzkoušet si ale budete také moci bubnování nebo netradiční dílnu RAPování. V programu je též afro-česká jazzová improvizace, přednášky, dětské workshopy, pletení copánků nebo Africký trh. Na něm bude možné zakoupit netypické a třeba už i vánoční dárky přímo z Afriky. Tržiště se zúčatní např. organizace Člověk v tísni, UNICEF, prodávat se budou i typické produkty přímo z Afriky: potraviny, masky, batiky, šperky. Na závěr africké soboty proběhne slosování o hodnotné ceny, které festivalu věnovali sponzoři.

REKLAMA

Festival se navíc uskuteční za každého počasí. V případě deště jej organizátoři i s africkým trhem přesunou do kulturního domu v Novém Městě. Slavnostní zahájení proběhne v 10 h.Festival bude letos snáze dostupný účastníkům z celé ČR, kteří na jeho loňský pilotní ročník dorazili dokonce i z Ostravy či Znojma. Umístění festivalu do Nového Města na Moravě je navíc jedním z jeho programových cílů: “Vysočinu si většina lidí spojuje spíše s nepříznivým počasí a autonehodami na D1. Tento kraj má ale nesmírně bohatou kulturní historii, říká manažerka festivalu Romi Straková a dodává proč: Praha, Brno a další velká města mají kulturních akcí dostatek – umístěním festivalu do malebného Nového Města na Moravě přispíváme k obohacení kulturní nabídky zdejšího mikroregionu.“ Nové Město na Moravě je v neposlední řadě také rodištěm uměleckého ředitele festivalu, režiséra a fotografa Jana Svatoše.

Festival, který se uskuteční pod záštitou předsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové a za podpory ministerstva kultury ČR. Generálním partnerem festivalu je ČSOB, hlavním partnerem pak Nové Město na Moravě. Více o festivalu na webových stránkách www.MYinscape.com či na facebooku

https://www.facebook.com/doteky

Program festivalu – Vratislavovo náměstí

Podium a projekční místnost v Horáckém muzeu

10:00 oficiální zahájení festivalu

10:15 dun-dun drumplay netradiční festivalová znělka 15 min

10:30 afro-jazzová improvizace (Kaolack, Yeka vs. Tataband dixieland)

11:00 dětská soutěž o hodnotné ceny 30 min 

workshop Naučte se RAPOVAT! (Podium) 30 min

13:00 beseda Maurice Yeka: Jak mi tanec zachránil život (Horácké muzeum) 45 min

15:00 taneční vystoupení Kaolack+Yeka+Traore 20 min

15:30 taneční workshop Kaolack+Yeka+Traore 60 min

17:00 diashow Dana Holečková: Poslední šance pro nosorožce (Horácké muzeum) 75 min

19:00 koncert PERCUSSION MANIA (podium) 90 min

20:30 slosování vstupenek

21:00 zakončení festivalu

Doprovodný program

Stany s lavičkami a stoly vedle hlavního podia.

10:00-19:00 Kreativní dílna Vie Violette

10:00-19:00 Pletení copánků – Barbara Bioh

10:00-19:00 Facepainting – African face

Africký trh

Stánky s prodejem afrických předmětů a suvenýrů, otevírací doba 10:00-19:00 hodin.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz