vozickarKraj Vysočina zaplatí část nákladů na pořízení ruční zdvihací plošiny pro vozíčkáře v železniční stanici v Křižanově. Krajští radní dnes schválili příspěvek ve výši 30 000 korun. Nyní je v Křižanově k dispozici plošina zapůjčená. „Reagovali jsme na zvýšený zájem o přepravu lidí na vozíku a zařízení si do Křižanova vypůjčili. Na jaře příštího roku už bychom měli mít plošinu vlastní,“ uvedla Lenka Horáková, ředitelka krajského centra osobní dopravy v Jihlavě. Mobilní plošiny pro pohodlný nástup do vlaku a výstup z něj mohou tedy cestující s handicapem využívat už ve 12 železničních stanicích na Vysočině.

Na celkové investici za přibližně 150 000 korun se stejnými částkami podílí také městys Křižanov, Konto Bariéry, Správa železniční dopravní cesty a České dráhy. „Dnes schválená suma je už třetím příspěvkem kraje na nákup zařízení, která mají usnadnit přesun cestujících na vozíku po železnici. V roce 2010 schválila krajská rada částku 72 00 korun na pořízení zdvihacích plošin na nádraží v Horní Cerekvi a v Okříškách, kde fungují od února loňského roku,“ upřesnil Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

REKLAMA

V současné době jsou zdvihací plošiny pro imobilní cestující k dispozici v železničních stanicích Havlíčkův Brod, Horní Cerekev, Jihlava, Kostelec u Jihlavy, Okříšky, Pelhřimov, Přibyslav, Světlá nad Sázavou, Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou a dočasně zapůjčená v Křižanově


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz