Policisté Dálničního oddělení Velký Beranov žádají veřejnost o spolupráci v souvislosti s případem z konce minulého týdne. Na dálnici D1 v místě zúžení pachatel při jízdě vyhodil z dodávky kovový předmět, a to přímo na čelní sklo osobního automobilu.

V neděli 24. července v podvečerních hodinách přijali policisté oznámení o poškození vozidla na dálnici v úseku mezi kilometry 140 a 141 ve směru na Brno, v katastru obce Lavičky. Řidička po události zastavila na nejbližším dálničním odpočívadle a vyčkala příjezdu policistů dálničního oddělení.

REKLAMA

Ti zjistili, že žena jela před půl šestou s vozidlem Volkswagen Passat po dálnici v úseku s dopravním omezením. Za automobilem jela dodávka, která posléze začala osobní vozidlo rychlejší jízdou předjíždět. Při tom z ní z okna spolujezdce vylétl kovový předmět a dopadl na čelní sklo passatu. Dodávka poté ujela. Řidička poškozeného vozidla pokračovala na nejbližší bezpečné místo, kde mohla zastavit, a přivolala policisty. Kovový předmět zůstal na přední kapotě automobilu. Jedná se o plochý klíč, který policisté při ohledání zajistili.

klic passat vs. dodavka PCR

Foto: archiv Policie ČR

V passatu cestovaly kromě řidičky ještě dvě spolujezdkyně, zraněn nikdo nebyl. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na osm tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Na základě dosavadního vyšetřování zjistili, že dodávka měla bílou barvu a zatmavená skla a byla značně znečištěna. Policisté po vozidle a jeho osádce pátrají.

„Žádáme občany, kteří úsekem dálnice jeli a poškození auta viděli, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Přihlásit se mohou také osoby, které si v danou dobu na dálnici v úseku kilometrů 140 a 141 ve směru na Brno všimly dodávkového vozidla, jež mohlo vzbudit pozornost rychlejší jízdou, a mohly by poskytnout informace směřující k jeho vypátrání,“ podotkla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté rovněž uvítají jakékoli další informace vedoucí k objasnění případu.