Viníka čeká pokuta nebo vězení.

Neobvyklým oznámením se v těchto dnech zabývají zlínští policisté. Zodpovědnost za svůj dopravní přestupek chtěl viník ze středních Čech svalit na ženu ze Zlína, kterou zřejmě ani neznal. Žena byla ovšem v době spáchání přestupku upoutána na lůžko a měsíc nato zemřela.

REKLAMA

Muž ze Zlína si koncem ledna přišel na poštu převzít zásilku, která byla určená jeho ženě, jenž před měsícem zemřela. Na poště mu zásilku, která byla určená do vlastních rukou, nepředali. Muž proto zavolal podle adresy odesilatele na příslušný úřad města ve středních Čechách se žádostí o informace. Vysvětlení ho však zarazilo, proto se obrátil na policii.

Šestatřicetiletý provozovatel vozidla se podle všeho dopustil na konci listopadu loňského roku ve středních Čechách dopravního přestupku. Když po něm chtěli pracovníci příslušného úřadu zaplatit pokutu ve výši 300 korun, odmítl a uvedl, že řidičem vozidla byla v době spáchání přestupku žena ze Zlína. Ta ovšem nebyla vlastníkem řidičského oprávnění a v době spáchání přestupku byla upoutána na lůžko, takže bylo vyloučené, aby řídila vozidlo. Její manžel navíc vysvětlil, že žádné známé ani rodinu ve středních Čechách neměli.

Muži, který zneužil osobní údaje jiné osoby ke svému prospěchu, nyní hrozí buď několikatisícová pokuta ve správním řízení, nebo v řízení trestním trest odnětí svobody až na dva roky za poškození cizích práv.