Rekonstruovaný dům čp. 311 v ulici 5. května v Havlíčkově Brodě, který město kompletně přebudovalo za pomoci dotace z evropského fondu, začne od února sloužit 12 klientům Fokusu Vysočina. Ti budou v objektu využívat osm bytů pro chráněné bydlení.

chranene bydleni brod

REKLAMA

Foto: MěÚ Havlíčkův Brod

Celkovou opravou objektu vzniklo osm bytových jednotek, které splňují z hlediska uspořádání a vybavení podmínky potřebné pro sociální službu komunitního chráněného bydlení. Nové bytové jednotky jsou určeny především pro klienty s duševním postižením.

„Toto komunitní chráněné bydlení, které vzniklo v našem městě, je jedinou službou svého druhu v Kraji Vysočina. Jeho posláním je poskytnout domácí zázemí a intenzivní podporu při nácviku dovedností lidem s duševním onemocněním, kteří se chtějí naučit samostatně bydlet,“ upřesnil starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

Na přípravě projektu město pracovalo od konce roku 2011, samotné práce začaly v lednu 2014. Město získalo na rekonstrukci objektu 70procentní dotaci z uznatelných nákladů z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Celkové náklady se pohybovaly okolo 13 milionů korun.

Slavnostní otevření opravené budovy radnice naplánovala na 21. ledna 2015 od 11 hodin na místě stavby. Klienti se do nových bytů chráněného bydlení nastěhují v únoru 2015.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací