OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

stavby_srpen10_049Od března loňského roku probíhá pod vedením PSJ, a.s., v Herálci na Havlíčkobrodsku komplexní rekonstrukce zámku. Investorem obnovy je společnost Malý zámeček, s.r.o., která na rekonstrukci získala finanční podporu z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkové investiční náklady přesáhnou 126 milionů korun vč. DPH a předpokládaný termín ukončení stavebních prací je stanoven na duben 2011.

Rekonstrukci zámku lze z pohledu náročnosti přirovnat k obnově jihlavské radnice či jihlavské knihovny, které byly realizovány také střediskem PSJ. „V srpnu letošního roku můžeme říci, že máme provedeny veškeré hrubé omítky a hrubé podlahy ve druhém nadzemním podlaží. Dokončeny jsou i zemní práce na zámeckém dvoře a nyní připravujeme realizaci komunikací v parku. Probíhá oprava historické fasády a uvnitř se rozběhly obkladačské práce. Budoucí hotelový komplex má již vyřešeny veškeré problémy spojené se statikou a stavem trámových stropních konstrukcí. Těší nás, že se ve velké míře podařilo zachovat štukovou výzdobu stropů,“ uvedla Ing. Jaroslava Fajmonová, vedoucí střediska moravské divize PSJ.

stavby_srpen10_046_
Zámek v Herálci byl postaven počátkem 17. století v místech původní tvrze. Rozšířen a barokně upraven byl v letech 1658 – 1661 a novogoticky přestavěn v roce 1838 a 1862. Některé z místností nesou pseudobarokní výzdobu. V 1. patře se nachází pseudogotický salónek a bývalá kaple s nástropními malbami a štuky z doby kolem roku 1750. Po rozsáhlé rekonstrukci bude sloužit jako hotelový komplex.

Hosté zde najdou klidné prostředí pro odpočinek, stylové místo pro pracovní i společenská setkání. Součástí komplexu bude kromě 20 pokojů, restaurace s barem, relaxační a sportovní centrum s bazénem, fitness se saunami, golfový trenažér a tenisový kurt. Chybět nebudou ani plně vybavené kongresové a přednáškové prostory. V klenutých sklepních prostorách zámku najde své místo i archivní vinný sklep. Úpravy se samozřejmě dočká i zámecké nádvoří. Anglický park z 18. století bude též postupně revitalizován, toto však není předmětem dodávky PSJ.
REKLAMA