benzin_cenyV hlavním městě Praze v minulém týdnu výrazně vzrostly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zdražil o korunu a 18 haléřů, prodává se tak v průměru za 34,85 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu v průměru vzrostla o 64 haléřů na 33,99 koruny za litr, což je nejvyšší úroveň v historii.

Cena nafty v hlavním městě také výrazně rostla, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,65 koruny za litr (o 54 haléřů více než před týdnem). Republikový průměr se přitom zvýšil o 49 haléřů na 33,35 koruny za litr.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX