OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Motorpal úspěšně prošel reorganizací

Krajský soud v Brně dne 21. února vydal usnesení, jímž vzal na vědomí splnění reorganizačního plánu jihlavské společnosti Motorpal. Formálně tak ukončil období, kdy firma procházela finanční restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení. Motorpal tedy opět funguje ve standardním režimu.

Číst dál...

Mobil Pohotovost míří do Jihlavy

Svou třináctou pobočku otevírá Mobil Pohotovost začátkem března v jihlavském City Parku. Celorepubliková síť specialistů na prodej a servis mobilních telefonů, tabletů a příslušenství nabízí i pracovní příležitosti.

Číst dál...

Pozor na neoficiální rejstříky, které nabízí zápis za peníze

Noví podnikatelé bezprostředně po vyřízení živnostenského oprávnění dostávají od některých firem návrh na zápis např. do Rejstříku obchodu a živností. Nabídky do podobných neoficiálních rejstříků doprovází složenky k úhradě stovek korun. „Rejstřík může svým názvem vzbudit dojem, že se jedná o oficiální databázi všech podnikatelů, ve které je zápis pro další podnikání nezbytný. Není tomu tak,“ ujišťuje vedoucí obecního živnostenského úřadu Jan Kubišta.

Číst dál...

Nejoblíbenější alternativní palivo pro dopravu je nyní zemní plyn

Dnes v České republice jezdí na stlačený zemní plyn (CNG) již téměř 16 tisíc vozidel a další stále přibývají. Letos se navíc Ministerstvo životního prostředí chystá vypsat dotace pro kraje a obce na nákup až dvou tisíc dalších vozidel na CNG. Celkové množství by se tak opět mělo výrazně navýšit.

Číst dál...

Stát neplní svůj závazek nákupu ekologicky čistých vozidel

Aktuálně běží nebo se připravuje řada programů, které jsou komplementární s vládou schváleným Národním akčním plánem čistá mobilita a mají jediný cíl: podpořit nákup vozidel na alternativní paliva. Česku navíc hrozí, že nesplní ekologické závazky v dopravě. Na podzim bude například vypsána výzva, v níž bude 150 milionů korun z Národního programu Životní prostředí, a která bude určena pro nákup ekologických vozidel pro kraje, obce a jejich organizace.

Číst dál...

VIDEO: Důl Centrum skončil

Bohužel to není jen aprílový žert. Z dolu Centrum nedaleko Mostu vyvezli dnes horníci poslední vůz s uhlím. Poté se poslední hlubinný hnědouhelný důl v Česku definitivně uzavřel. Podívejte se na reportáž CoalTV.

Číst dál...

REKLAMA