OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Tradice pomoci Tříkrálové sbírky

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita ČR celostátně od roku 2001. Koledující skupinky tří králů z oblastní charity Havlíčkův Brod můžete potkávat od 1. do 14 ledna 2024.

Číst dál...

Veřejná sbírka pro Nikolase

Nikolas, šestiletý chlapeček z Panské u Jemnice neměl jednoduchý start do života. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna. Bohužel se k tomu přidala alergie na mléko, celiakie a epilepsie. Finanční břemeno, které rodina nese je veliké. Nikolas by potřeboval další zdravotní pomůcky a rehabilitace, které zdravotní pojišťovna nehradí. Jemnickým skautům není osud malého chlapce lhostejný a proto byla vyhlášena veřejná sbírka.

Číst dál...

FOVY má nový e-shop s příběhem

Nový e-shop sociálního podniku FOVY otevírá brány k nákupům, které mají skutečný dopad na životy lidí a společnost. Nejenže si zákazníci mohou vybrat z řady kvalitních a krásných výrobků vytvořených v dílnách v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Chotěboři, ale každým nákupem přímo podpoří pracovní uplatnění osob s handicapem.

Číst dál...

Dolní Cerekev má Knihovnici roku

V Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově brodě se konal už 21. ročník knihovnické slavnosti. V rámci té jsou za svou záslužnou práci oceňováni knihovnice a knihovníci obecních knihoven v kraji Vysočina.

Číst dál...

Centra duševního zdraví v ohrožení

S nejistotou ve financování se v současné době potýkají centra duševního zdraví (CDZ) a další nové týmy, které vznikly v posledních letech s podporou prostředků evropských fondů v rámci Reformy péče o duševní zdraví. Upozorňuje na to Aliance center duševního zdraví. Na provoz těchto nových služeb měly být určeny prostředky z rozpočtu Ministerstva zdravotnictví. Ty se však v rámci úsporných opatření nedostaly do finální podoby rozpočtu, který je nyní projednáván v Poslanecké sněmovně ČR.

Číst dál...

REKLAMA