OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letní žurnalistická škola po patnácté s rekordní účastí

V neděli 18. srpna odstartuje v Havlíčkově Brodě 15. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Téměř šest desítek mladých lidí se zájmem o média, kulturu historii a společnost střední Evropy se až do 24. srpna bude v Havlíčkově Brodě seznamovat se zákulisím mediálních světa.

Číst dál...

Policisté dohlédnou na veřejný pořádek i dopravu během Sázavafestu

Návštěvníci dbejte pokynů pořadatelů a policistů a seznamte se s pravidly vstupu do areálu! Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina připravili bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve Světlé nad Sázavou a jejím okolí v souvislosti s konáním multikulturního festivalu Sázavafest 2019.

Číst dál...

Havlíčkobrodští se dočkají nové cyklostezky

Město Havlíčkův Brod začalo budovat další část cyklostezky podél levého břehu řeky Sázavy, díky které vznikne v zastavěném území města ucelená trasa pro pěší a cyklisty. Cyklostezka bude veřejnosti k dispozici na jaře příštího roku.

Číst dál...

Za výzkum v oblasti farmacie získala mladá vědkyně z Havlíčkova Brodu ocenění od nositele Nobelovy ceny Jean-Marie Lehna

Lékové interakce zkoumá už 7 let Lucie Hyršová, talentovaná vědkyně z Havlíčkova Brodu. Její vědecká práce nyní získala prestižní ocenění v soutěži Ceny Sanofi za farmacii. Hyršové je osobně předal nositel Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehn. Spolu s oceněním obdržela i finanční prémii pro svůj další výzkum v hodnotě 40 tisíc korun a měsíční stáž v prestižní francouzské laboratoři.

Číst dál...

REKLAMA