benzinV hlavním městě Praze v minulém týdnu zlevnil benzin, naopak cena nafty výrazně vzrostla. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v Praze zlevnil o 32 haléřů, prodává se tak v průměru za 34,53 koruny za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu v průměru vzrostla o 21 haléřů na 34,20 koruny za litr, což je nejvyšší úroveň v historii.

Cena nafty v hlavním městě naopak výrazně rostla, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,12 koruny za litr (o 47 haléřů více než před týdnem). Republikový průměr se přitom zvýšil o 43 haléřů na 33,78 koruny za litr.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX