motorkarDo Prahy se chystají milovníci rychlých strojů, veletrh Motosalon 2011 představí novinky pro tento rok. Akce se uskuteční ve výstavním areálu PVA v Praze – Letňanech během prvního březnového týdne.

Na akci budou zastoupeni téměř všichni významní výrobci motocyklů, skútrů, čtyřkolek, oblečení, obuvi, přileb a dalšího souvisejícího sortimentu. Své novinky pro rok 2011 veřejnosti představí značky jako Aprilia, BMW, Harley-Davidson, Honda, Husaberg, Hyosung, Kymco, Moto Guzzi, Yamaha nebo Yuki. Při loňské brněnské premiéře Motosalonu chyběla KTM a Suzuki. Letos však obě tyto značky na Motosalon přijedou. Představí se i stroje značek Piaggio, Gilera a Vespa, a to prostřednictvím svého nového dovozce.

"Ani milovníci čtyřkolek nepřijdou zkrátka, v pražských Letňanech na ně budou čekat expozice takových gigantů, jako jsou Arctic Cat, TGB, Access Motor nebo Can-Am," uvedla marketingová manažerka akce Jana Hraběová.

Zastoupení budou mít i vozidla na elektrický pohon. Nedílnou součástí veletrhu budou i atraktivní návštěvnické programy s motocyklovou tématikou. Mezi nimi také ty, které jsou zaměřeny na bezpečnost silničního provozu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na jízdy zručnosti nebo motocyklové trenažéry, ale uskuteční se i exhibice motocyklových kaskadérů. Svůj prostor dostanou také interaktivní programy za účasti významných osobností. Jednou z nejvýraznějších tváří letošního Motosalonu bude motocyklový závodník Karel Abraham, účastník elitní kategorie Moto GP.

Motosalon 2011 se ve výstavním areálu PVA v Praze – Letňanech uskuteční 3. až 6. března. V roce 2010 měl motocyklový veletrh premiéru na brněnském výstavišti, během čtyř dní jej navštívilo více než 60 tisíc návštěvníků. Své novinky představila téměř stovka vystavovatelů, mezi kterými byly zastoupeny takřka všechny významné motocyklové značky dostupné na našem trhu.

Motosalon organizují Veletrhy Brno ve spolupráci s motocyklovou sekcí Svazu dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. V roce 2012 se výstava opět přestěhuje na výstaviště do Brna. Toto střídání místa konání by podle organizátorů mělo zaručit oslovení co nejširší skupiny motocyklových nadšenců.

Ve stejném termínu od čtvrtka 3. do neděle 6. března se na holešovickém Výstavišti koná i 15. ročník výstavy motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motocykl 2011. Organizátorem této akce je Incheba Praha.

zdroj: MEDIAFAX