OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzinNa Vysočině se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily, litr naturalu je k dostání za 35,18 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 12 haléřů a prodává se za 35,18 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 35,14 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 34,68 koruny za litr. To je o devět haléřů více než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 35,84 Kč (o 71 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty v kraji klesla o 13 haléřů, řidiči ji nakoupí za 34,77 Kč za jeden litr. Republikový průměr se snížil o šest haléřů na 34,53 Kč za jeden litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Pelhřimov, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 34,37 Kč za litr (o sedm haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 35,23 Kč. Tedy o 21 haléřů méně než před týdnem. Žďársko je jediným regionem, kde se litr dieselu tankuje za více než 35 korun.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA