OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzin_cenyNa Vysočině se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily, litr naturalu je k dostání za 34,97 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 šel v kraji s cenou dolů o 10 haléřů a prodává se za 34,97 Kč za litr. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o 18 haléřů na 34,87 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 34,65 koruny za litr. To je o 20 haléřů více než před týdnem. Nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 35,36 Kč (o 43 haléřů méně než před týdnem). Žďársko je jediným regionem, kde se litr naturalu tankuje za více než 35 korun.

Průměrná cena nafty v kraji klesla o 19 haléřů, řidiči ji nakoupí za 34,56 Kč za jeden litr. Republikový průměr se snížil o 16 haléřů na 34,28 Kč za jeden litr.
Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Pelhřimov, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 34,24 Kč za litr (stejně jako před týdnem). Nejvyšší cenu drží diesel na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 34,96 Kč. Tedy o 37 haléřů méně než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA