OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzinNa Vysočině se v minulém týdnu ceny pohonných hmot nezměnily, litr naturalu je stále za 34,37 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 v kraji se nezměnila, benzin se stále prodává za 34,37 koruny za litr. V celé ČR jeho cena klesla v průměru o jeden haléř na 34,05 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Pelhřimov, v průměru za 33,95 koruny za litr. To je o 26 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 34,87 koruny (o 28 haléřů více než před týdnem).

Cena nafty v kraji se také nezměnila a řidiči ji nakoupí za 34,08 koruny za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil o jeden haléř na 33,81 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 33,69 koruny za litr (stejně jako před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 34,29 koruny. Tedy o sedm haléřů více než před týdnem.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA