OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

benzinNa Vysočině v minulém týdnu rychle rostly ceny benzinu i nafty, litr naturalu je za 34,40 Kč. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji zdražil o 31 haléřů a prodává se za 34,40 koruny za litr. V celé ČR jeho cena vzrostla v průměru o 21 haléřů na 34,20 koruny za litr, což je historické maximum.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Třebíč, v průměru za 34,22 koruny za litr. To je o 29 haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za benzin zaplatí řidiči v okrese Žďár nad Sázavou, litr tam stojí průměrně 34,64 koruny (o 30 haléřů více než před týdnem).

Cena nafty v kraji vzrostla o 43 haléřů a řidiči ji nakoupí za 33,99 koruny za jeden litr. Republikový průměr se zvýšil také o 43 haléřů na 33,78 koruny za litr.

Nafta je v kraji nejlevnější v okrese Třebíč, v průměru tam za ní pumpaři inkasují 33,71 koruny za litr (o 45 haléřů více než před týdnem). Nejvyšší cenu diesel drží na benzinových pumpách v okrese Žďár nad Sázavou, kde se za jeden litr platí v průměru 34,39 koruny. Tedy o 36 haléřů více než před týdnem. Za více než 34 korun se litr nafty už v žádném dalším regionu netankuje.

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA