REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

studenti prednaska 02Město Velké Meziříčí může více propojit školy s firmami a snížit tak nezaměstnanost, na jednání ve Velkém Meziříčí se na tom shodli generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a starosta města Radovan Necid. CzechInvest o tom informoval ve středu.

„Velké Meziříčí by mohlo těžit z blízkosti Brna jako města s řadou univerzit a nabídnout vysokým školám například studentský campus,“ uvedl generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Umím si představit, že by obdobné zařízení pro studenty vzniklo ve speciálních ekonomických zónách, které plánujeme ve strategii Nový CzechInvest. Taková zóna by se mohla vybudovat třeba právě ve Velkém Meziříčí. Je blízko moravské metropole, má skvělou dopravní dostupnost a město, jak je vidět, umí kvalitně zaplnit stávající průmyslové zóny,“ dodal.

REKLAMA

„Ve srovnání s jinými okresy kraje Vysočina máme ve Velkém Meziříčí nadprůměrnou nezaměstnanost. Snažíme se lákat investory, momentálně jim však můžeme nabídnout jen málo vhodných míst. Naše průmyslová zóna je zaplněná, působí v ní víc než dvacet firem,“ popsal situaci v obci starosta Velkého Meziříčí Radovan Necid. Podle něj se zóna v dané oblasti sama zaplatí: „Velmi vítáme, že nám CzechInvest přislíbil pomoc s vyhledáváním vhodných míst pro podnikání.“
Podle CzechInvestu je nyní „míček“ na straně Velkého Meziříčí. "Pokud se na nás obrátí s konkrétním záměrem, nabídneme naše služby a rádi budeme mostem mezi školami, státní správou a podnikateli,“ uvedl Křížek.

Podle Radovana Necida město nyní pečlivě zanalyzuje situaci: „Víme, že ve Velkém Meziříčí chybí zedníci, elektrikáři, technici či stavbyvedoucí. Proto ve spolupráci s úřadem práce chystáme setkání žáků 7. a 8. tříd s firmami, které podnikají v daných oborech.“

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Mediální tréninky a komunikační poradentství od profesionálního týmu pHmedia

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA