OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Již poosmé se v České republice uskuteční národní kolo světové soutěže Energy Globe Award, která paralelně probíhá ve 177 zemích světa. Její česká verze pod názvem E.ON Energy Globe Award ČR startuje registrací projektů. Až do 15. dubna se může přihlásit každý, jehož projekt přispívá k úsporám energií či ochraně životního prostředí. Autor vítězného projektu získá ekologický vůz ŠKODA a možnost zúčastnit se světového finále soutěže.

Novinkou letošního ročníku soutěže ekologických oskarů je rozšíření počtu základních kategorií o novou kategorii Stavba.

REKLAMA

„V minulých ročnících se nám do soutěže přihlásila řada unikátních a přínosných staveb. Jsme přesvědčeni, že je potřeba jim věnovat větší pozornost, proto jsme letos pro ekologické budovy připravili samostatnou kategorii,“ říká Michael Fehn z energetické společnosti E.ON, která soutěž v České republice pořádá.

Celkový počet základních kategorií soutěže díky tomu narostl na šest. Zatímco kategorie Obec, Firma, Mládež, Kutil a Stavba jsou určeny již dokončeným projektům, do kategorie Nápad budou zařazeny všechny rozpracované projekty či myšlenky.

V případě zajímavého nápadu pomůže společnost E.ON a další partneři s jeho realizací. Možnost přihlašování projektů do soutěže E.ON Energy Globe Award ČR mají zájemci až do 15. dubna na webových stránkách www.ekologickyoskar.cz.

„Přihlásit mohou autoři každý projekt bez ohledu na to, v jakém stádiu příprav je. Důležitá je pouze základní myšlenka chránit životní prostředí nebo spořit energie,“ vysvětluje Fehn.

Po uzavření přihlášek proběhne v polovině června tisková konference, na níž budou představeny vítězné projekty jednotlivých kategorií, které postoupí do finále a zúčastní se slavnostního vyhlášení vítězů.

Záštitu 8. ročníku soutěže převzala stejně jako v minulých letech Akademie věd ČR. „Naším cílem je pomoci při výběru nejlepších ekologických projektů. Na hodnocení se proto podílí řada odborných pracovišť Akademie věd, univerzit a dalších institucí,“ vysvětluje za Akademii věd ČR Bedřich Moldan z Univerzity Karlovy.

Hlavním partnerem E.ON Energy Globe Award ČR bude i v letošním roce, v rámci 8. ročníku soutěže, značka ŠKODA, která poskytne ceny pro nejlepší projekty základních kategorií i celkového vítěze.

Obdobně jako loni, kdy se vítězem stalo sdružení TEREZA s projektem ekologických vzdělávacích programů do škol, odjede i letos autor nejlepšího projektu s vozem ŠKODA Octavia Combi G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

„Tentokrát půjde o vůz v provedení s automatickou převodovkou DSG, která je u modelu Octavia G-TEC novinkou v nabídce značky a na trhu se objeví ve druhé polovině letošního roku,“ doplňuje Michal Pres, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika.

„Vítězům dílčích kategorií dále zapůjčíme k ročnímu bezplatnému užívání náš nejekologičtější a nejhospodárnější model Citigo, rovněž s pohonem na stlačený zemní plyn,“ uzavírá Michal Pres.

REKLAMA