OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

potraviny_obchod_nakupovaniObchodníci na Vysočině zdražili během uplynulých čtyř týdnů především kuchaná kuřata, s cenou dolů šla nejvíce eidamská cihla. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V kraji mezi 8. únorem a 8. březnem 2011 zdražilo deset z 26 sledovaných potravin, devět jich naopak zlevnilo, cena sedmi dalších se nezměnila.

Nejvýraznější zdražení statistici na Vysočině zaznamenali u kuchaných kuřat, a to o 12,22 procenta na 62,60 Kč/kg. To je o zhruba pět korun nad celostátním průměrem. S cenou nahoru však šly například i banány, brambory, minerální voda, jogurty nebo mléko.

Nejvíce zlevnila eidamská cihla, a to o 11,28 procenta. Kilogram stojí průměrně 107,33 Kč, což je o zhruba osm korun pod celostátním průměrem. Obchodníci upravili směrem dolů například i ceny vepřové pečeně, vajec, másla nebo piva.

Za poslední čtyři týdny obchodníci v České republice nejvíce zdražili papriky, o 8,14 procenta na 69,05 Kč za jeden kilogram. Dražší je i šunkový salám, mléko, vejce, pšeničná mouka nebo pečivo. Nejvíce naopak zlevnila eidamská cihla, a to o 6,18 procenta na 115,54 Kč za kilogram. Spolu s eidamskou cihlou snížili čeští obchodníci i cenu banánů, piva, másla nebo vepřová pečeně.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA