REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

bosch common rail ikonaV závodě firmy Bosch v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké čerpadlo řady CP4 pro dieselové vstřikovací systémy Common Rail. Náběh výroby tohoto vysoce moderního a inovativního čerpadla se v jihlavském závodě konal v lednu 2008. Jihlavský závod se specializuje na výrobu vysokotlakých čerpadel pro dieselové motory systému Common Rail a patří k největšímu výrobnímu závodu divize Dieselových systémů skupiny Bosch v Evropě a celosvětově k největšímu závodu firmy Bosch pro výrobu vysokotlakých čerpadel a tlakových zásobníků (rail) systému Common Rail.

V roce 2012 by měl dosáhnout plánovaný objem roční výroby CP4 v Jihlavě zhruba 2,5 milionu kusů, to odpovídá zhruba 60 % celkového objemu výroby čerpadel CP4 u firmy Bosch. Mimo to je jihlavský závod v rámci skupiny Bosch i jediným závodem pro výrobu vysokotlakých čerpadel řady CP3 a tlakových regulačních ventilů (DRV) pro systém Common Rail.

REKLAMA

„Díky motivovanému výrobnímu týmu CP4 a důslednému uplatňování výrobních zásad firmy Bosch (systém BPS) se stala výroba vysokotlakých dieselových čerpadel CP4 v Jihlavě z pohledu kvality, inovativních řešení, potenciálu růstu a zaměstnanosti jedním z hlavních pilířů výroby čerpadel typu Common Rail v Jihlavě. V současnosti se podílí na výrobě vysokotlakého dieselového vstřikovacího čerpadla CP4 na pěti výrobních linkách více než šest set našich zaměstnanců. Do roku 2015 by měla být stávající výroba rozšířena ještě o další tři výrobní linky. To znamená, že výroba čerpadel CP4 přispívá podstatnou měrou k zajištění moderních a inovativních pracovních míst. Vynikající kvalita, konkurenceschopné výrobní náklady a vysoký objem výroby svědčí o tom, že naše heslo „Závod Jihlava: To nejlepší z Vysočiny“ je ve firmě Bosch Diesel s.r.o. každodenně naplňováno. Vedle vysoké kvality a konkurenceschopných nákladů se stanou v budoucnosti rozhodujícími faktory konkurenceschopnosti navíc i flexibilnost našich strojních konceptů a pracovních modelů, ” sdělil ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel Hermann Butz.

bosch common rail zamci

„Vysokotlaké čerpadlo CP4 je „srdcem“ dieselového vstřikovacího systému, ve kterém je dosaženo systémového tlaku až 2 000 barů. Neustálým vývojem systému Common Rail přispívá firma Bosch k tomu, že dieselové motory jsou výkonnější, ještě více šetří životní prostředí a vykazují další pohodlnější jízdní vlastnosti. Aktivní ochrana životního prostředí předpokládá ne méně, ale více techniky. Proto je snaha o ochranu životního prostředí hybnou silou naší obchodní činnosti. Z podpory ochrany životního prostředí budeme mít prospěch my všichni – příroda, lidé a nakonec i firma Bosch, nabízející moderní technické inovace, jako např. vysokotlaká dieselová čerpadla CP4, která navíc přispívají k ochraně přírody a zdrojů,” sdělil technický ředitel firmy Bosch Diesel Karsten Müller.

 


 

Závod Jihlava

Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. je zaměstnáno necelých 4 400 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V listopadu 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cenu kvality ČR-Excelentní firma“.

 

 

REKLAMA