OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

stavby_unor_ikoPětihvězdičkový hotelový komplex Chateau Herálec již v červnu letošního roku přivítá své první klienty. Dubnová kolaudace rekonstrukce zámku v Herálci na Havlíčkobrodsku již klepe na dveře. Dokončovací práce uvnitř objektu jsou v plném proudu. Historický objekt získává novou tvář a funkci od března 2009. Investorem jeho obnovy je společnost Malý zámeček, která na rekonstrukci získala finanční podporu z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj. Celkové investiční náklady přesáhnou 126 milionů korun.

Rekonstrukci zámku lze z pohledu náročnosti přirovnat k obnově jihlavské radnice či jihlavské knihovny, které byly realizovány stejným střediskem PSJ. „Prakticky ve všech prostorách zámku probíhají dokončovací práce, na nichž se podílí téměř 80 řemeslníků. Jak výmalba, tak montáž čistých povrchů podlah a obkladů vyžadují velký důraz na špičkovou kvalitu odpovídající standardu pětihvězdičkového hotelu. Stejné nároky budeme mít i na kompletace jednotlivých řemesel, která bude zahájena na počátku března. Vše směřuje ke kolaudaci, která by měla proběhnout nejpozději do 30. dubna. Poté by nemělo nic bránit nástupu dodavatelů interiéru. Práce na komunikacích v parku a osvětlení budou zahájeny ihned, jak to počasí dovolí. Součástí komunikací bude parkoviště pro zhruba 50 automobilů a vycházková trasa parkem. Definitivní kabát čeká i historickou fasádu, který bude proveden těsně před otevřením celého komplexu,“ uvedla Ing. Jaroslava Fajmonová, vedoucí střediska moravské divize PSJ. Přímo na stavbě práce řídí stavbyvedoucí Pavel Rubeš a Michal Vorel.

stavby_unor11_043_
Zámek v Herálci byl postaven počátkem 17. století v místech původní tvrze. Rozšířen a barokně upraven byl v letech 1658 – 1661 a novogoticky přestavěn v roce 1838 a 1862. Některé z místností nesou pseudobarokní výzdobu. V 1. patře se nachází pseudogotický salónek a bývalá kaple s nástropními malbami a štuky z doby kolem roku 1750. Po rozsáhlé rekonstrukci bude sloužit jako hotelový komplex, v němž se bude snoubit historie s moderním interiérem. Hosté zde najdou klidné prostředí pro odpočinek, stylové místo pro pracovní i společenská setkání. Součástí komplexu bude kromě 19 pokojů, restaurace s barem, relaxační a sportovní centrum s bazénem, fitness se saunami, golfový trenažér. Chybět nebudou ani plně vybavené kongresové a přednáškové prostory. V klenutých sklepních prostorách zámku najde své místo i archivní vinný sklep s vinotékou. Nedílnou součástí bude i upravené zámecké nádvoří..
REKLAMA