OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Ondřej Mastný, šestnáctiletý gólman staršího dorostu FC Vysočina, naplnil fotbalový sen milionů kluků ze všech koutů světa. Během uplynulé sezóny zaujal scouty, přesvědčil na testech a minimálně tři roky se bude fotbalově vzdělávat ve věhlasné akademii Manchesterem United!

 

REKLAMA

foto zdroj: FC Vysočina Jihlava

 

„Jsem samozřejmě nadšený, je to splnění obrovského snu. Velké poděkování směřuje Fotbalové škole v Třebíči a Vysočině Jihlava, tyto fotbalové adresy mě vychovaly od prvních krůčků. Jsem na začátku cesty, vím, jak těžké to bude, ale moc se na následující měsíce a roky těším,“ řekl mladý reprezentant, který se bude chtít prosadit v týmu United do 18 let.

Jeho cesta na proslavenou adresu byla přímočará. „Zástupci Manchesteru se mě ptali na možný brankářský talent v tomto věku a Ondra byl jasnou volbou. Následně ho viděli v několika utkáních a potom obdržel pozvánku na turnaj v Severním Irsku,“ popsal začátek nevšedního příběhu Luděk Mikloško, který má v zastupující agentuře Sport Invest na starosti právě mladé brankáře. „V testu uspěl, navzdory tomu, že byl hozen takříkajíc do vody. Následovala pozvánka na další turnaj v Anglii, tam se na něj již přijeli podívat trenéři brankářů týmů do 18 a 23 let. A Ondra je okamžitě přesvědčil. V prestižním duelu s Leicesterem chytil penaltu, proti Chelsea zlikvidoval několik gólových šancí. Byl jistý, zdravě sebevědomý,“ doplnil svá slova legendární gólman, který se v Anglii těší velké úctě.

„Za rok v Jihlavě jsem měl možnost Ondru několikrát vidět a několikrát s ním mluvit. Ondra je bezesporu velký fotbalový talent, ale mnohem důležitější je jeho mentální nastavení. Je si vědom, že podpis profi smlouvy v brzkém věku představuje pouze malý krok k dalším cílům. To by si měla uvědomovat i řada jeho starších spoluhráčů, kteří se velmi rychle uspokojí s pomíjivými úspěchy. Kluci přemýšlející jako Ondra jsou budoucností českého fotbalu. Ví, čeho chce dosáhnout a co je potřeba tomu obětovat. Je to samozřejmě obrovská zásluha jeho rodinného zázemí a já pevně věřím, že k formování jeho osobnosti přispěl i náš klub a jeho trenéři, stejně jako naši kolegové z FŠ Třebíč. Tento přestup je potvrzením toho, že společné projekty fungují. Všechny kluby na Vysočině by měly fungovat jako servisní organizace pro co nejlepší výchovu hráčů a pro jejich co nejlepší uplatnění ve vrcholovém fotbale. Je skvělé, že FCV a FŠ Třebíč umožnily vyrůst hráči, který zaujal jeden z top světových klubů,“ řekl k přestupu Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.    

Práci jihlavského klubu oceňuje také Luděk Mikloško. „Vysočina pracuje s mládeží dlouhodobě velmi dobře, mnoho odchovanců už se v seniorském fotbale výrazně prosadilo. V případě Ondry Mastného bych chtěl speciálně poděkovat Tomášovi Jansovi, který má mládežnické brankáře jihlavského celku na starosti. Ví, co dělá a své práci věnuje obrovské množství energie. Ondrův splněný sen jde hodně za ním.“

Ondřej Mastný bude nyní bojovat o šanci v mládežnických týmech, s aklimatizací mu bude pomáhat také o dva roky starší Matěj Kovář, který vyrazil do Anglie ze Slovácka. „Oficiálně je sice Matěj v klubu déle, ale to je dáno především všemi administrativními povinnostmi v případě Ondry Mastného. Paradoxně ten mladší pomohl staršímu, protože v rámci skautingu Ondry se na naše doporučení zajeli podívat také na Matěje,“ řekl s úsměvem Mikloško, který na závěr dodal: „Výsledkem jsou dva mladí Češi v organizaci United. Nikde není garantováno, že se stanou gólmany pro Premier League, ale fotbalově i lidsky je pro ně tato zkušenost obrovskou šancí do budoucna. Navíc mohou otevřít šanci dalším talentům z Česka. Každý zástupce jednotlivé země píše do jisté míry vysvědčení i pro další krajany. A já věřím tomu, že oba kluci v United nebo Víťa Jaroš v Liverpoolu mohou založit novou tradici české brankářské školy v Anglii.“

Doplňme, že Ondřej Mastný v dubnu převzal titul juniorského Sportovce Kraje Vysočina za rok 2018 a navíc letos získal i ocenění pro 3. nejlepšího sportovce do 15ti let v okresu Jihlava.

 

REKLAMA