OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zimní fotbalové galeje jsou u konce. První tým FC Vysočina v pátek završil třítýdenní velice náročný tréninkový blok, který denně obsahoval dvoufázové tréninky. Příprava na jarní SYNOT ligu se nyní přehoupne do druhé poloviny, která bude ve znamení ladění formy, hernětaktických prvků a hledání optimální sestavy.

První týden tohoto bloku před úvodním jarním duelem SYNOT ligy čeká fotbalisty soustředění v turecké Antalyi. Jihlavský tým za teplem odlétá v neděli 24. ledna z Vídně. Na pobřeží Středozemního moře během sedmi dnů sehraje tři utkání se zahraničními soupeři – proti makedonskému klubu FK Škendija 79 Tetovo (dne 25. 1. – 2. místo v podzimní tabulce, v roce 2014 v tomto klubu působil levý obránce Yani Urdinov), polskému klubu Jagiellonia Bialystok (dne 27. 1. – 12. místo v aktuální tabulce) a maďarskému klubu MTK Budapešť (dne 30. 1. – 3. místo v podzimní tabulce).

REKLAMA

V nominaci na soustředění figurují 3 brankáři a 21 hráčů do pole, mezi nimiž neschází ani plzeňský střední záložník Tomáš Kučera. „S Plzní jsme domluveni, že se Tomáš s výpravou Viktorie v sobotu vrátí z Turecka a v neděli tam znovu zamíří s námi. Věřím, že se do té doby nestane něco nepředvídatelného, co by mohlo tento záměr zhatit,“ uvedl sportovní manažer Milan Bokša.

Bokša k nominaci dále sdělil, že do kádru nebyli zařazeni mladíci David Štěpánek a Jiří Klíma. „U nich jsme upřednostnili studijní a reprezentační povinnosti. V trojici gólmanů nefiguruje Luděk Vejmola, jenž nehodlá prodloužit svůj kontrakt v FC Vysočina, který mu vyprší k 30. 6. 2016, a vyjednává o přestupu do Mladé Boleslavi. Do nominace se nevešel ani ekvádorský ofenzivní záložník Augusto Batioja. Hovořili jsme s ním a oboustranně jsme se shodli na tom, že s jeho vytížením v FC Vysočina nepanuje spokojenost. Na jeho post disponujeme srovnatelnými hráči, přičemž na něj máme, jako na cizince, přirozeně vyšší nároky. Nepochybujeme o jeho kvalitách a přejeme mu, aby je lépe naplnil v rámci nového angažmá, na jehož nalezení nyní jeho manažer pracuje,“ řekl jihlavský sportovní manažer, který se vyjádřil i k dalšímu tématu. „Pro jaro nepočítáme ani s útočníkem Harisem Harbou, který má v Jihlavě ještě roční kontrakt a zatím se připravuje s juniorkou. Aktuálně registrujeme určitý zájem ze strany klubů SYNOT ligy a FNL. Haris velice touží zastavit sestupnou tendenci své kariéry a my věříme, že by mu mohla změna klubu pomoci,“ dodal Bokša.

Nominace na soustředění v Turecku:

Brankáři: Hanuš, Rakovan, Kotnour

Obránci: Kukoľ, Marek, Šourek, Krejčí, Kryštůfek, Tlustý, Mišůn, Urdinov

Záložníci: Fulnek, Vaculík, Nerad, Demeter, Hronek, Sulek, Novotný, Bazal, Kučera

Útočníci: Voltr, Marcin, Dvořák, Jungr

REKLAMA