OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letní pauza bez fotbalu utekla strašně rychle. A to je dobře! Už tento pátek 24. července na Vysočině odstartuje SYNOT liga. A ostřejší start si jihlavský tým dokáže těžko představit – hostí Spartu Praha. Karty jsou jasně rozdány a FC Vysočina na úvod nejvyšší soutěže touží po překvapení na úkor velkého favorita.

Lze takový těžký start vnímat jako výhodu, kdy FC Vysočina nemá co ztratit? Nebo byste preferovali duel s papírově slabším sokem? Nejen na to odpovídal asistent trenéra Roman Kučera. „Z našeho pohledu i z hlediska diváků je určitě zajímavější, když se na úvod utkáme s takto prestižním soupeřem. Představuje pro nás velkou výzvu. Start bude pro všechny týmy ošidný, neboť liga je úplně něco jiného než příprava. Hráči budou plni očekávání a v napětí, na úvod se může stát cokoliv.“

REKLAMA

Hra i sestava Sparty byla donedávna poměrně předvídatelná. V létě však pod vedením kouče Ščasného doznala velké změny. Jak byste její herní projev charakterizoval? Na co si budete muset dát pozor? „Těch aspektů je nyní strašně moc. Sparta výrazně doplnila kádr, který je nyní širší, kvalitnější a variabilnější. Díky výborně zvládnutému systému 3 – 5 – 2 dokáže přecházet na několik způsobů hry. Toto rozestavení velmi dobře svědčí stávající struktuře hráčů ve Spartě, která tak lépe využívá jejich potenciálu. Silnou stránkou její hry je agresivní pressing a větší přímočarost. Nejen na tyto momenty si musíme dát velký pozor,“ upozornil Kučera.

Co byste řekl k současnému složení sparťanské sestavy? „Obrovsky důležitou úlohu sehrává motor týmu v podobě středové trojice Matějovský – Dočkal – Vácha. V útoku se výborně prezentuje nový hrot Paixao a též Fatai. Do mančaftu velmi dobře zapadli i Steinhöfer, Frýdek a Breznaník, navíc se vrátil Hušbauer. Ve Spartě se díky tomu zvedla konkurence a šíře kádru,“ uvedl jihlavský asistent trenéra.

Jaká atmosféra panuje v kabině FC Vysočina před pátečním duelem? Lze popsat herní projev, kterým byste se v pátek před televizními kamerami chtěli prezentovat? „Je logické, že před ligovým výkopem z týmu cítíme zdravou nervozitu. Ostatně, panuje i mezi námi trenéry. Všichni se velmi těšíme, až SYNOT liga vypukne a naběhneme na klasický soutěžní rytmus. Věřím, že do nového ročníku dokážeme vykročit sebevědomým výkonem a Spartu překvapit. Myslím si, že je v našich silách, abychom letenský tým po koncentrovaném a týmovém výkonu potrápili. Ze hřiště chceme odcházet po maximálním odvedeném výkonu a za potlesku spokojených diváků na zaplněném stadiónu,“ zdůraznil Roman Kučera.

Proti svým nemůže nastoupit Adam Jánoš a na marodce je stále zkušený stoper Ondřej Šourek. Registrujete i další vynucené absence? „Krom uvedených fotbalistů postrádáme ještě Štěpánka. Jinak máme k dispozici celý široký kádr. Sestavu už máme v hlavě a pečlivě se na utkání připravujeme. Důležité bude, abychom se vyrovnali s pozměněným způsobem hry Sparty a dokázali v něm nalézt skulinky,“ doplnil asistent kouče Luďka Klusáčka.

Vzájemná bilance: 8 utkání 0 – 2 – 6 5 : 19

Ze vzájemných zápasů:

SYNOT liga – jaro 15: FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 0:2 (0:2)

Góly: 23. Hušbauer, 43. Brabec.

VYS: Hanuš – Vaculík, Kryštůfek, Krejčí, T. Marek – Kučera, Šulek (67. Kovář) – Fulnek (46. Kosak), Harba, Kukoľ – Mešanović. SPA: Štěch – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Costa – Mareček, Matějovský (73. Vacek) – Dočkal, Hušbauer (83. Schick), Krejčí – Lafata (17. Přikryl).

SYNOT liga – pod. 14: AC Sparta Praha - FC Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)

Góly: 47. a 50. Přikryl, 66. Dočkal

SPA: Bičík – Kadeřábek, Kováč, Švejdík, Costa – Vácha, Matějovský – Dočkal, Hušbauer (63. Vacek), Přikryl (77. Breznaník) - Lafata (69. Bednář). VYS: Hanuš – Vidlička, Kryštůfek, Krejčí, Vaculík – Marek, Kučera – Kukoľ, Jungr (77. Mešanović), Kosak (72. Marcin) – Harba.

Gambrinus – jaro 14: AC Sparta Praha - FC Vysočina Jihlava 4:1 (3:1)

Góly: 18. Vácha, 21. Krejčí, 24. Lafata, 59. Kadeřábek – 42. Jungr.

SPA: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Matějovský, Vácha (71. Mareček) – Konate, Dočkal (75. Bednář), Krejčí (80. Přikryl) - Lafata. VYS: Hanuš – Marek, Tlustý, Šourek, Josl – Karlík, Kučera - Masopust, Jungr, Vaculík (86. Vepřek) – Harba (80. Mešanović).

FC Vysočina Jihlava

Střelci: -

Inkasované karty: -

Absence: Šourek (zranění), Jánoš (hostující hráč ze Sparty)

AC Sparta Praha

Pravděpodobná sestava: Bičík – Mareček, Brabec, Holek – Steinhöfer, Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek – Paixao, Krejčí.

Trenér: Zdeněk Ščasný

Střelci: -

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Frýdek (přestup Liberec), Fatai (přestup Astra/RUM), Paixao (Wroclaw/POL), Steinhöfer (Aalen/NĚM), Litsingi (přestup Teplice), Koubek (přestup Hr. Králové), Hybš (konec host. FC Vysočina), Polom (konec host. Dukla Praha), Hušbauer (konec host. Cagliari/ITA), Breznaník (konec host. Liberec).

Odchody: Kadeřábek (přestup Hoffenheim/NĚM), V.Kadlec (konec host Frankfurt/NĚM), Nešpor a Vacek (host. Piast Gliwice/POL), Řezníček (konec host. Mladá Boleslav), Podaný (přestup Slovan Bratislava/SK), Koubek a Švejdík (host. Slovan Liberec), Jánoš (host. FC Vysočina), Holý (host. Zlín), Švenger (host. Příbram), Sýkora, Folprecht a Hovorka (přestup Liberec), Čermák (host. Mladá Boleslav), Bederka (přestup Hradec Králové), Schick a Pauschek (host. Bohemians 1905), Jirásek (přestup Bohemians 1905).


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA