OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jan Kliment se stal prvním odchovancem FC Vysočina, který přímo z Jihlavy přestoupil do špičkového zahraničního klubu. Útočník, který na sebe výrazně upozornil na finišujícím EURU U21, v pondělí dopoledne absolvoval zdravotní prohlídku a následně podepsal čtyřletou smlouvu s bundesligovým VfB Stuttgart.

 

REKLAMA

„Přestup našeho odchovance, který v Jihlavě začínal s fotbalem ve svých šesti letech a FC Vysočina opustil pouze na půl roku v rámci hostování v Banské Bystrici, představuje úžasné ocenění práce našeho klubu s talentovanými fotbalisty. Zároveň jsme dokázali, že do velkého zahraničního klubu lze přestoupit i z FC Vysočina. To, co se nám nepodařilo u Vydry, Gebre Selassieho, Kopice, Rabušice, Tecla ani Masopusta, dokázal Jan Kliment. Míří do Německa za obrovskou sportovní výzvou. Přejeme mu, aby se v bundesligové konkurenci prosadil a dokázal, že je schopen navázat na skvělé výkony z evropského šampionátu,“ okomentoval historický přestup FC Vysočina klubový ředitel Zdeněk Tulis.

„Myslím, že jsme vybrali klub, který splnil nejen finanční představy Jihlavy, ale především Honzovi nabídnul vynikající podmínky pro jeho další fotbalový růst v jedné z nejlepších fotbalových lig světa,“ řekl Klimentův agent David Nehoda ze zastupující agentury Nehoda Sport.

Nadšení neskrýval ani Jan Kliment. „Splnil se mi sen přestoupit do špičkového zahraničního klubu, jakým Stuttgart je. Chtěl bych tímto poděkovat rodině, mému mateřskému klubu FC Vysočina a též mé agentuře Nehoda Sport, která tento přestup připravila,“ nechal se slyšet.

Jednadvacetiletý Jan Kliment na sebe upozornil na probíhajícím EURU U21, kde podal velmi dobrý výkon proti Dánsku a následně do sítě Srbska nastřílel hattrick. Ve své kariéře prošel českými mládežnickými reprezentacemi a už v březnu 2012 si připsal první druholigový start za „áčko“ FC Vysočina, když zasáhl do utkání proti Čáslavi. Alespoň částečně se tak podílel na jihlavském postupu do nejvyšší soutěže, kde debutoval v únoru 2013 duelem proti Českým Budějovicím. Na premiérovou ligovou trefu si počkal do dubna, kdy hlavou zajistil remízu proti Teplicím. V úvodní sezóně zasáhl do 9 duelů, k nimž na podzim 2013 přidal dalších 6 startů. V zimě jej sportovní vedení FC Vysočina vyslalo na hostování do Banské Bystrice, kde pravidelně sbíral zkušenosti v jarních utkáních Corgoň. Po svém návratu do Jihlavy získal stabilnější místo v prvoligovém kádru, když ve skončeném ročníku 2014/15 nastoupil v 15 duelech a vstřelil 2 branky do sítě Ostravy a Liberce.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA