OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Představenstvo FC Vysočina se po dlouhých pondělních jednáních rozhodlo přistoupit ke změně ve vedení prvoligového týmu. Počínaje úterým 30. září odvolalo kouče Petra Radu a asistenta Zdeňka Kluckého a zodpovědností za ligové „áčko“ pověřilo dlouholetého trenéra mládežnických týmů FC Vysočina Romana Kučeru.

„Petr Rada a Zdeněk Klucký zaslouží velký díky za práci, kterou v FC Vysočina odvedli. Sehráli důležitou roli v našem herním a výsledkovém vzestupu v uplynulé sezóně, kdy tým dovedli od sestupových starostí až k 8. místu v nevyšší soutěži. Bohužel, vstup do aktuálního ročníku SYNOT ligy zůstal výrazně za naším očekáváním a my na nepříznivou situaci byli nuceni zareagovat. Uvědomujeme si, že naše současné tabulkové postavení má hlubší příčiny a není spojeno pouze s trenérským vedením mužstva. Cítíme však, že tým potřebuje okamžitý impuls, ke kterému jsme se rozhodli přistoupit,“ uvedl předseda představenstva FC Vysočina Jiří Pech. „Příchod trenéra Romana Kučery představuje dočasné řešení maximálně do konce podzimní sezóny. Vnímáme u něj zodpovědnost za další vývoj klubu a velké odhodlání pomoci FC Vysočina ve složité situaci. Zároveň tak získáváme prostor k nalezení trenérské osobnosti, která bude zárukou dlouhodobé koncepční práce s týmem,“ doplnil Pech.

REKLAMA

Roman Kučera (nar. 20. ledna 1964) se v kabině „áčka“ nevyhne setkání se svým synem, středopolařem Tomášem Kučerou. Do FC Vysočina přišel z Havlíčkova Brodu v roce 2002 a postupně trénoval všechny mládežnické týmy od mladších žáků po juniorský tým, přičemž k jihlavskému juniorskému týmu nastoupil v létě 2011. Roman Kučera zároveň v letech 2010 a 2011 vedl českou reprezentaci U16. Na počátku ledna letošního roku se dočkal významného ocenění své práce, když v rámci 12. ročníku Galavečera Grassroots fotbalu obdržel ocenění pro nejlepšího trenéra v juniorské a dorostenecké kategorii.

Nový kouč FC Vysočina se v úterý dopoledne ujal prvního tréninku mužstva, který proběhl ve Vyskytné. Pomáhal mu s ním dlouholetý kapitán jihlavského týmu a asistent juniorky Michal Kadlec.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA