OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Šestnáct týmů se sjelo v neděli 14. června do humpoleckého sportovního areálu v Okružní ulici, kde se uskutečnilo 13. kvalifikační kolo fotbalového turnaje pro desetileté hráče E.ON Junior Cup. Postup si po dramatickém průběhu vybojovali hráči FC Dosta Bystrc-Kníničky, kteří ve finále oplatili porážku FKM Vysočině Jihlava. V září je čeká třídenní klání Velké finále.

 

REKLAMA

e.on junior cup humpolec

Foto: FC Dosta Bystrc-Kníničky

Jihlava se s Bystrcí potkala již v základní skupině, kde klub z Vysočiny vyhrál 8:2. Brňané se ale po gólovém přídělu dokázali zvednout a následně zdolali Velkou Bíteš 6:1 a dívky ze Sokola Třebeš 20:0. V nadstavbě pak porazili Velké Meziříčí 7:1, SK Telč 10:1 a domácí A.F.C. Humpolec 14:1. „Nápad přihlásit se do Humpolce vznikl vlastně trochu náhodou z myšlenky, že jsme chtěli klukům přichystat nějakou pěknou tečku za jejich letošní náročnou fotbalovou sezónou. Navíc s většinou těch větších klubů z Vysočiny se potkáváme pravidelně na zimních halových turnajích a porážet je umíme. Takže jsme si říkali, co kdyby náhodou…,“ řekl trenér Bystrce Arnošt Muzikář s tím, že úspěch mužstva začal hned ráno díky dobré taktice.

„Vzhledem k téměř tropickému počasí a hracímu systému bylo základním předpokladem jakéhokoliv možného úspěchu stanovení si alespoň těch nejzákladnějších pravidel tak, aby kluci byli schopni v tempu odehrát celý turnaj. A to se nakonec ukázalo jako jeden z rozhodujících faktorů našeho úspěchu. Po odehrání zápasů v základní skupině, byl totiž celý zbytek turnaje vlastně o dvou zápasech,“ pokračoval.

V Humpolci se hrálo systémem 2x 5+1 a výsledky se sčítaly. V semifinále Bystrc narazila na RAFK Rajhrad a vyhrála 5:1. Druhé semifinále nabídlo souboj Jihlavy a FŠ Třebíč. Po přestřelce vyhrála Jihlava 10:6. „Finále bylo bezesporu opravdovým vyvrcholením celého kvalifikačního turnaje a smekám před všemi našimi i soupeřovými hráči za předvedené výkony. Byly vidět stopy únavy, ale všichni hráči na obou hřištích bojovali s maximálním nasazením až do závěrečného hvizdu. Našim klukům zbylo více sil, možná měli i trochu větší hlad po konečném vítězství a také samozřejmě trochu více štěstí v zakončení,“ dodal Muzikář.

Hráči FC Dosta Bystrc-Kníničky vyhráli v součtu obou hřišť 5:2 a vybojovali si tak právo účasti na Velkém finále v Roudném nedaleko Českých Budějovic. Hrát se bude 4.–6. září a na turnaji bude kromě postupujících z regionálních kol i celá špička českého fotbalu. Aktuální složení postupujících týmů je zde. Kompletní výsledkový servis je zde.

Statistiky turnaje:
Počet fotbalistů a fotbalistek: 250
Celkem odehráno utkání: 62
Počet vstřelených gólů: 532
Průměr gólů/zápas: 8,5

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Filip Šancl (FKM Vysočina Jihlava)
Nejlepší střelec: Tadeáš Záruba (Jihlava, 16 gólů)
Nejlepší brankář: Robert Veselý (FC Slovan H. Brod)

Konečné pořadí turnaje:
1. FC Dosta Bystrc – Kníničky
2. FKM Vysočina Jihlava
3. RAFK Rajhrad
4. FŠ Třebíč
5. FC Slovan Havlíčkův Brod
6. A.F.C. Humpolec
7. FC Žďas Žďár nad Sázavou
8. FC Velké Meziříčí
9. FC Spartak Velká Bíteš
10. FC Chotěboř
11. FK Pelhřimov
12. SK Telč
13. TJ Slavoj Třešť
14. TJ Ježek Rantířov
15. FK Bohemia Světlá nad Sázavou
16. TJ Sokol Třebeš dívky


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA